Trwa ładowanie...
dui8e7f
dui8e7f

Czy Chińczycy zdobyli tajemnice Amerykanów?

Zdaniem hongkońskiej prasy, chińscy eksperci wojskowi zbadali supertajne urządzenia zwiadowcze, znajdujące się na pokładzie amerykańskiego samolotu szpiegowskiego, a także przejęli część danych, zebranych w czasie zakończonego incydentem rejsu EP-3.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dui8e7f

Hongkoński dziennik "Wen Wei Po" podaje, powołując się na źródła w Pekinie, że Chińczycy przejęli wiele technicznych informacji, a także zbadali tajne elektroniczne urządzenia znajdujące się na pokładzie samolotu, który od niedzieli stoi na lotnisku na południowochińskiej wyspie Hainan.

Z kolei Reuters powołując się na źródła w Pekinie poinformował w czwartek, że członkowie załogi EP-3 są przesłuchiwani przez chińskie władze. Postawiono im również zarzut "przestepczych działań".

Wcześniej w Waszyngtonie zapewniono, że załoga szpiegowskiego samolotu, przed wymuszonym lądowaniem na Hainanie, zdążyła - zgodnie z procedurami, nakazanymi w podobnych sytuacjach - zniszczyć wszelkie dane, które nie powinny dostać się w ręce Chińczyków. Załoga zdołała przeprowadzić procedury destrukcji - mówił przedstawiciel Pentagonu.

Wcześniej Amerykanie nie kryli obaw, że tajne materiały mogły się dostać w ręce Chińczyków. (mp)

dui8e7f

Podziel się opinią

Share

dui8e7f

dui8e7f
Więcej tematów