Trwa ładowanie...
d3gg9vw

Czwarty kraj na świecie zakaże korzystania z Facebooka?

Jest kolejne państwo, które po Chinach, Iranie i Korei Północnej może zakazać swoim obywatelom korzystania z portalu społecznościowego Facebook.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czwarty kraj na świecie zakaże korzystania z Facebooka?
Czwarty kraj na świecie zakaże korzystania z Facebooka? (Pixabay, Fot: FirmBee)
d3gg9vw

Media społecznościowe są nie tylko rozrywką dla korzystających z nich, ale mogą nieść także zagrożenie. W Chinach Facebook zabroniony jest od 2009 roku. Facebook jest stale nielegalny w Iranie i Korei Północnej. Nad trwałym zakazem korzystania z portalu zastanawia się czwarte państwo.

O planach rządu Wysp Salomona dotyczących ograniczeń korzystania z Facebooka informuje serwis SolomonTimes.com. Oficjalnym powodem mogą być masowe udostępnianie obraźliwych wobec rządzących postów. Przeciwnicy zakazu upatrują w nim próbę opanowania krytyki działań rządu.

Na Wyspach Salomona Facebook jest bardzo popularny. Ten wyspiarski kraj liczy 650 tys. mieszkańców, a z serwisu korzysta około 120 tys. osób. Nawet premier Manasseh Sogavare kontaktuje się z mieszkańcami za pośrednictwem Facebooka, szczególnie teraz, podczas pandemii koronawirusa.

d3gg9vw

Kłamstwa o koronawirusie. Pięć najpopularniejszych teorii spiskowych

W obronie praw człowieka

- Blokowanie mediów społecznościowych tylko dlatego, że ludzie publikują komentarze, które nie podobają się władzy, jest jawnym i bezczelnym atakiem na prawa człowieka. Ochrona wrażliwości rządowych urzędników nie jest wystarczającym powodem do ograniczania wolności słowa, którego prawo gwarantuje konstytucja Wysp Salomona - poinformowała Kate Schuetze z Amnesty International.

d3gg9vw

W rejonie Pacyfiku walczą z Facebookiem

Wyspy Salomona nie są pierwszym krajem w rejonie Pacyfiku, który walczy z Facebookiem. Papua-Nowa Gwinea w maju 2018 roku na miesiąc zablokowała ten portal z powodu problemów fałszywych kont. Z kolei w latach 2015-2018 blokadę na Facebooka nałożył rząd Nauru. Oskarżył go o stronniczość, po tym jak został poddanym międzynarodowej kontroli w sprawie traktowania uchodźców i osób ubiegających się o azyl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gg9vw

Podziel się opinią

Share
d3gg9vw
d3gg9vw
Więcej tematów