Trwa ładowanie...

Czuma chce ukarać sędzię - wypuściła na wolność gwałciciela, który zabił

Minister sprawiedliwości wnosi do Krajowej
Rady Sądownictwa, aby rozważyła wystąpienie o wszczęcie postępowania
dyscyplinarnego wobec sędzi z Kościana, która uchyliła areszt
mężczyźnie - późniejszemu zabójcy dwóch osób.

Share
Czuma chce ukarać sędzię - wypuściła na wolność gwałciciela, który zabiłŹródło: PAP
d3xvki3

Jak poinformowano w wydziale informacji resortu, Andrzej Czuma wysłał w zeszły piątek pismo do KRS, by taki jego wniosek włączyła do porządku swych obrad zaplanowanych na 21-23 kwietnia. Postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego wszczyna sędziowski rzecznik dyscyplinarny.

32-letni Jan Sz. został skazany na początku grudnia ub.r. na 3 lata więzienia za zgwałcenie byłej żony. Sąd Rejonowy w Kościanie podjął decyzję o zwolnieniu go z aresztu do czasu uprawomocnienia się tego wyroku, od czego nie odwołał się prokurator. Zażalenie wniosła zaś poszkodowana i Sąd Okręgowy w Poznaniu przywrócił areszt. Wydano nakaz zatrzymania skazanego, jednak Jan Sz. zniknął.

Następnie zastrzelił w Machcinie 28-letnią kobietę - swoją byłą szwagierkę, która we wcześniejszym procesie zeznawała na jego niekorzyść, i jej 31-letniego konkubenta. Gdy w lutym br. policja otoczyła posesję, w której się ukrywał, strzelił sobie w głowę. Po kilku dniach zmarł w szpitalu. Kontrole dotyczące postępowania w tej sprawie zostały podjęte w sądzie, prokuraturze i w policji. Kontrola przeprowadzona przez wydział wizytacyjny Sądu Okręgowego w Poznaniu wykazała, że sędzia, która zdecydowała o zwolnieniu z aresztu Jana Sz., popełniła błąd przy ocenie stanu faktycznego. Nie stwierdzono natomiast, by dopuściła się obrazy przepisów prawa, co mogłoby skutkować odpowiedzialnością dyscyplinarną.

d3xvki3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xvki3
d3xvki3
Więcej tematów