Trwa ładowanie...
d3qmfw0

Cztery lata więzienia dla ojca, którego syn zastrzelił kolegę

• Zapadł wyrok ws. śmiertelnego postrzelenia 12-latka przez jego rówieśnika w Nieledwi pod Żywcem
• Sąd skazał ojca chłopca, który nacisnął wówczas spust, na 4 lata bezwzględnego więzienia
• Wyrok jest nieprawomocny
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cztery lata więzienia dla ojca, którego syn zastrzelił kolegę
(PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d3qmfw0

We wtorek zapadł wyrok ws. śmiertelnego postrzelenia 12-latka przez jego rówieśnika w miejscowości Nieledwia pod Żywcem. Ponad rok od tej tragedii, sąd skazał ojca chłopca, który nacisnął wtedy spust, na cztery lata bezwzględnego więzienia.

Skazany został ojciec 12-latka. To on był odpowiedzialny za zabezpieczenie w domu broni myśliwskiej, na którą miał pozwolenie. Przechowywał ją jednak w nieodpowiedni sposób. Dostęp do niej miał jego syn. Prokuratura zarzuciła mężczyźnie niemyślne spowodowanie śmierci dziecka.

Oskarżony przed sądem przyznał się do winy i chciał dobrowolnie poddać się karze. Proponował karę więzienia w zawieszeniu. Nie zgodzili się na to prokurator i oskarżyciel posiłkowy.

d3qmfw0

Wobec nastolatka, który oddał strzał, toczyło się postępowanie przed sądem rodzinnym. Ustalono, że chłopiec nie jest zdemoralizowany. Sprawa została umorzona.

Tragedia wydarzyła się na początku listopada ubiegłego roku. Dwaj rówieśnicy bawili się strzelbą myśliwską ojca jednego z nich. W pewnym momencie syn oskarżonego niechcący oddał strzał, raniąc kolegę w głowę. 12-latek zmarł.

Marek Grabski

d3qmfw0

Podziel się opinią

Share

d3qmfw0

d3qmfw0
Więcej tematów