Trwa ładowanie...
d9ptf1z
d9ptf1z

Cztery i pół roku więzienia za pedofilię

Na karę łączną 4,5 roku pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Kielcach oskarżonego o pedofilię Dariusza K. - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach Artur Adamiec. Oskarżony prowadził Harcerski Klub Strzelecki.
Share
d9ptf1z

Rzecznik powiedział, że sąd uznał oskarżonego za winnego trzech zarzutów: dwukrotnego molestowania oraz doprowadzenia małoletniego do innej czynności seksualnej. Uniewinnił go od jednego zarzutu: usiłowania molestowania małoletniego.

Oprócz kary łącznej 4,5 roku pozbawienia wolności sąd orzekł wobec oskarżonego dziesięcioletni zakaz wszelkich kontaktów z małoletnimi. Przedłużył stosowany wobec Dariusza K. areszt o kolejne sześć miesięcy. Wyrok nie jest prawomocny.

Rzecznik sądu powiedział, że prokurator domagał się dla oskarżonego kary łącznej dziesięciu lat pozbawienia wolności. Obrońca wniósł o uniewinnienie Dariusza K. od jednego zarzutu, a za pozostałe czyny wymierzenie kary łącznej roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności czyli tyle, ile oskarżony spędził w areszcie.

d9ptf1z

Z uwagi na ważny interes m.in. małoletnich pokrzywdzonych proces Dariusza K. odbywał się z wyłączeniem jawności.

Dariusz K. został zatrzymany w styczniu 2006 roku po tym, jak zwabił do kina 12-latka. Ustalono, że podrzucił chłopcu na wycieraczkę bilet na film o Harrym Potterze, a w kinie zajął miejsce obok niego. Zatrzymano go po interwencji obsługi kina. Według prokuratury do trzech innych czynów przestępczych doszło na zgrupowaniach prowadzonego przez mężczyznę Harcerskiego Klubu Strzeleckiego.

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód przedstawiła 50-letniemu mężczyźnie cztery zarzuty. Według ustaleń śledztwa ofiarami mężczyzny byli czterej chłopcy w wieku poniżej 15 lat.

Po zatrzymaniu mężczyzny policja informowała, że jest on związany ze środowiskiem harcerskim. Komendant Chorągwi ZHP w Kielcach Dariusz Bińczak powiedział wówczas, że Dariusz K. był instruktorem harcerskim, ale od lat nie działa w ZHP. Prowadzony przez niego klub strzelecki nie był w strukturach ZHP.

d9ptf1z

Podziel się opinią

Share
d9ptf1z
d9ptf1z
Więcej tematów