"Człowiek w żelaznych płucach" nie żyje. Zmarł Paul Alexander

Paul Alexander, znany powszechnie jako Polio Paul, zmarł w wieku 78 lat. Spędził 70 lat swojego życia w żelaznym płucu. Alexander zachorował na polio w wieku 6 lat, przez co prawie całe swoje życie musiał spędzić podłączony do maszyny.

Paul Alexander nie żyje
Paul Alexander nie żyje
Źródło zdjęć: © GoFundMe

Alexander zachorował na polio w młodym wieku. Trafił wtedy do szpitala w Teksasie, gdzie obudził się w żelaznym płucu. To urządzenie, które przez lata było jego domem, służyło do pomocy w oddychaniu, zasysając i wypuszczając powietrze z jego płuc. Pomimo wynalezienia nowoczesnych respiratorów w latach 60., Alexander zdecydował się na dalsze korzystanie z żelaznego płuca, do którego był przyzwyczajony.

Jednak pomimo swojej choroby, Alexander nie pozwolił, aby ograniczyła go ona w dążeniu do swoich celów. Ukończył szkołę średnią i studia prawnicze, a nawet reprezentował klientów w sądzie, ubrany w trzyczęściowy garnitur, na wózku inwalidzkim i ćwicząc "żabie oddychanie", które pozwala ludziom przez krótki czas wciągać powietrze gardłem zamiast płucami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Żołnierze NATO w Ukrainie. "Putin cały czas potrzebuje pretekstu"

Na jego stronie GoFundMe pojawiła się we wtorek aktualizacja: "Wczoraj zmarł Paul Alexander, 'Człowiek w żelaznych płucach'. Po tym, jak jako dziecko przeżył polio, przeżył ponad 70 lat w żelaznym płucu. W tym czasie Paul poszedł do college'u, został prawnikiem i autorem publikacji. Jego historia rozprzestrzeniła się szeroko i daleko, pozytywnie wpływając na ludzi na całym świecie. Paul był niesamowitym wzorem do naśladowania, który nadal będzie pamiętany".

Czym jest polio?

Polio, znane jest również jako poliomyelitis. Jest to infekcja wirusowa, która istnieje od 5000 lat i dotyka głównie dzieci poniżej piątego roku życia. Choroba ta nie ma lekarstwa i może prowadzić do paraliżu, osłabienia i kurczenia się mięśni, a nawet śmierci. Ostatni zdiagnozowany przypadek polio w Wielkiej Brytanii miał miejsce w 1984 roku. Od tego czasu nie zaobserwowano wirusa ze względu na szeroko zakrojony program szczepień wprowadzony w połowie lat pięćdziesiątych.

Czytaj także:


Źródło: GoFundMe.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (170)