Trwa ładowanie...
duuwdxe
duuwdxe

Czeskie media o szalonych krowach

Stwierdzony w Czechach przypadek choroby szalonych krów (BSE), może spowodować ogromne straty finansowe. Czeskie media szeroko analizują spodziewane skutki pojawienia się BSE dla budżetu i hodowców bydła.
Share
duuwdxe

W ocenie dziennika Lidove Noviny straty mogą sięgnąć kilku miliardów koron. Gazeta odnotowuje, że nauczony angielskim doświadczeniem czeski rząd na czas przygotował odpowiedni plan kryzysowy.

Wprowadzony został całkowity zakaz karmienia zwierząt hodowalnych mączką kostną. Jednak gazeta szacuje, że producenci mączki stracą na tym 780 mln koron. Spowoduje to też wzrost cen pasz dla trzody chlewnej i drobiu łącznie o około miliard koron.

Z kolei według gazety Pravo, pojawienie się w Czechach BSE spowoduje wieomiliardowe wydatki z bardzo napiętego budżetu państwa. Czeskie gazety informują też o przygotowaniach do ewentualnego wybicia zagrożonych chorobą stad. Takie przygotowania prowadzą terenowe inspektoraty sanitarne, między innymi w Brnie i w Hradcu Kralove w pobliżu granicy z Polską. (ajg)

duuwdxe

Podziel się opinią

Share
duuwdxe
duuwdxe
Więcej tematów