Trwa ładowanie...
IAR

Czeska prasa analizuje polsko-niemieckie nieporozumienia na tle wojny na Ukrainie

O rozdźwiękach w stosunkach między Polską a Niemcami piszą czeskie "Lidove Nowiny". Według gazety, ich przyczyną jest konflikt ukraiński. Zdaniem czeskiego dziennika, w ostatnich miesiącach kryzys ukraiński wystawił bliskich sobie gospodarczo i politycznie sojuszników na ciężką próbę.
Share
Członek sił separatystów w Słowiańsku
Członek sił separatystów w SłowiańskuŹródło: AFP, Fot: Kirill Kudryavtsev
d3p76xs

"Lidove Nowiny" zatytułowały swój artykuł "Cierpliwi Niemcy i drapieżni Polacy". Piszą w nim o "latających iskrach między Berlinem a Warszawą" i przypominają, że jeszcze niedawno stosunki między dwoma stolicami określano jako "ponad standardowe".

"Lidove Nowiny" z całą mocą podkreślają, że Warszawa i Berlin mają całkowicie różne podejście do walk na Ukrainie. "Jeśli chodzi o Ukrainę, Polacy mają problem praktycznie z każdym państwem unijnym, z wyjątkiem Litwy, Łotwy i Estonii" - twierdzi w artykule Vit Dostal z prestiżowego stowarzyszenia Problemy Międzynarodowe.

Jego zdaniem, Polacy z powodów historycznych postrzegają zagrożenie ze Wschodu bardziej intensywnie od Niemców. "Podobne różnice były widoczne w roku 2008 podczas wojny rosyjsko-gruzińskiej" - podkreślają "Lidove Nowiny".

d3p76xs

Podziel się opinią

Share
d3p76xs
d3p76xs
Więcej tematów