Trwa ładowanie...

Część mieszkańców stolicy bez ogrzewania i ciepłej wody

Mieszkańcy 38 budynków na warszawskim Gocławiu nie mają ciepłej wody. Zimne są również ich kaloryfery. Powodem jest rozszczelnienie sieci ciepłowniczej w okolicach ul. Rechniewskiego 2. Awaria ma zostać usunięta dopiero nad ranem.

Share
Część mieszkańców stolicy bez ogrzewania i ciepłej wody
Źródło: Grzegorz Skowronek/Agencja Gazeta
d3prdas

- Pierwsze zgłoszenie o problemach z dostawą ciepła przyjęliśmy od mieszkańców około godziny 20.00 - powiedziała Wirtualnej Polsce Aleksandra Żurada, dyrektor komunikacji Veolia Energia Warszawa. Na miejsce niezwłocznie udała się ekipa techniczna. Jak informuje spółka, awaria wystąpiła na magistrali ciepłowniczej. Powód uszkodzenia sieci nie jest znany.

Wszystko wskazuje na to, że mrozu nie wytrzymała jedna z rur. Na miejscu nastąpił wyciek gorącej wody. Veolia - spółka która dostarcza ciepło planuje usunięcie awarii na godz. 4 rano, jednak - jak dowiedziała się Wirtualna Polska - technicy pracujący na miejscu robią wszystko, by jak najszybciej przywrócić ciepło mieszkańcom bloków. Około północy przeprowadzono próbę szczelności instalacji. Okazało się, że awaria zostanie usunięta dopiero w poniedziałek, ale dostawy ciepła do domów zostaną wznowione lada chwila - wyjaśnia Aleksandra Żurada z Veolii.

To druga awaria sieci ciepłowniczej która przytrafiła się mieszkańcom Warszawy w sobotę. W okolicach południa z powodu mrozu pękła rura na Starym Mieście. Tym samym 240 budynków na Starówce i w okolicy przez kilka godzin pozbawionych było ogrzewania i ciepłej wody.

d3prdas

Podziel się opinią

Share
d3prdas
d3prdas
Więcej tematów