Trwa ładowanie...
dd1t5mz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Czechy postanowiły przyjąć pierwszych uchodźców w ramach kwot UE

• Czechy postanowiły przyjąć pierwszych siedmiu syryjskich uchodźców
• Kwotę rozdziału uchwaliła w ub. roku Unia Europejska
• Czechy powinny do końca 2017 roku przyjąć 2691 ludzi
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czechy postanowiły przyjąć pierwszych uchodźców w ramach kwot UE
(PAP/EPA, Fot: Remko De Waal)
dd1t5mz

Czechy postanowiły przyjąć pierwszych siedmiu syryjskich uchodźców na podstawie kwot ich rozdzielania, uchwalonych w ubiegłym roku przez Unię Europejską - poinformowała we wtorek czeska agencja CTK.

Powołała się ona na wydawany regularnie przez ministerstwo spraw wewnętrznych raport na temat migracji. Według niego ludzie ci zostali sprawdzeni pod względem bezpieczeństwa. Trzej z nich opuścili jednak ośrodki w Grecji, gdzie oczekiwali na transfer, uchylając się w ten sposób przed przesiedleniem do Czech.

Czechy miałyby do końca 2017 roku przyjąć 2691 ludzi z tych państw śródziemnomorskich, które kryzys migracyjny dotknął najbardziej. Najpierw w ramach kwot rozdzielenia zobowiązały się dobrowolnie do przyjęcia 1100 uchodźców z Włoch i Grecji. Potem w trakcie rokowań wewnątrzunijnych uchwalono zwiększenie tej liczby o dalszych 1591 uchodźców, choć Czechy i kilka innych państw głosowało przeciwko podwyższeniu wcześniejszych kwot.

dd1t5mz

W lutym br. Czechy w ramach kwot zaoferowały przyjęcie najpierw 20 uchodźców z Grecji oraz dziesięciu z Włoch. Sprawdzenie pod względem bezpieczeństwa przeszło z wynikiem pozytywnym siedmiu przebywających w Grecji Syryjczyków.

Pozostałych poddanych badaniu 13 uchodźców z Grecji i 10 z Włoch Czechy nie chcą przyjąć. "A to z powodu, że w udostępnionych Republice Czeskiej przez Grecję i Włochy aktach tych osób nie było dostatecznej liczby kopii dokumentów osobistych, które potwierdzałyby ich tożsamość" - zaznacza raport MSW.

dd1t5mz

Podziel się opinią

Share

dd1t5mz

dd1t5mz
Więcej tematów