Trwa ładowanie...

Czechy: policja i wojsko ćwiczą ochronę granic przed migrantami

• Czescy policjanci, żołnierze i celnicy rozpoczęli ćwiczenia na granicy ze Słowacją

• Przygotowują się do powstrzymania fali migrantów

• Podobne ćwiczenia odbędą się na granicach z Austrią i Niemcami

• Będą się one odbywały w pobliżu ośrodków dla azylantów

Czechy: policja i wojsko ćwiczą ochronę granic przed migrantamiŹródło: AFP, fot: Jure Makovec
d3muktn

Czescy policjanci, żołnierze i celnicy rozpoczęli we wtorek na granicy ze Słowacją ćwiczenia we wprowadzaniu tam kontroli na wypadek kryzysu migracyjnego - poinformował prezydent, czyli komendant główny czeskiej policji Tomasz Tuhy.

Jak powiedział dziennikarzom, prowadzone w ramach ćwiczeń kontrole kierowców będą miały charakter wyrywkowy, gdyż policja nie chce ograniczać ruchu na przejściach granicznych. Druga część ćwiczeń odbędzie się na granicach z Austrią i Niemcami, gdzie w grę wchodzi nielegalne przedostawanie się migrantów z ośrodków azylowych w pobliżu granicy z powrotem do Czech.

Podstawę dla ćwiczeń na granicy ze Słowacją stanowi fikcyjne rozporządzenie rządu, wprowadzające tam pierwszy czyli najściślejszy stopień kontroli. Ochrona obejmie 250 kilometrów zielonej granicy i 16 przejść granicznych. W akcji weźmie udział 300 policjantów, 140 żołnierzy i 30 celników.

Ćwiczenia na granicach z Austrią i Niemcami mają dotyczyć 11 przejść granicznych, w których okolicach znajdują się placówki dla uchodźców. Skieruje się tam wyłącznie policjantów dla zbadania sytuacji na wypadek gdyby migranci chcieli się masowo przedostawać do Czech.

d3muktn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3muktn
Więcej tematów