Trwa ładowanie...
d34pmi9

Czechy odeślą do Iraku uchodźców, którzy chcieli wyjechać do Niemiec

Czeskie władze odeślą z powrotem do Iraku 25 irackich chrześcijan, którzy próbowali przedostać się do Niemiec, mimo że zagwarantowano im schronienie w Czechach - zapowiedział czeski minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ucieczki z czeskich ośrodków dla uchodźców miały miejsce już w 2015 r. - na zdj. policji przed ośrodkiem w Bela pod Bezdezem
Ucieczki z czeskich ośrodków dla uchodźców miały miejsce już w 2015 r. - na zdj. policji przed ośrodkiem w Bela pod Bezdezem (PAP/EPA, Fot: Vit Simanek)
d34pmi9

Grupa 25 Irakijczyków udała się w sobotę autobusem z Czech do Niemiec. Zatrzymano ich natychmiast po przekroczeniu granicy; niemiecka policja zwróciła się do strony czeskiej o przyjęcie ich z powrotem i tak też postąpiono - poinformowała agencja CTK.

Czechy zgodziły się w grudniu ub.r. przyjąć 153 irackich chrześcijan, którzy uciekli z obszarów kontrolowanych przez Państwo Islamskie. Dotychczas do Czech przybyło 89 tych uchodźców.

Chovanec oświadczył, że Irakijczycy, którzy usiłowali wyjechać do Niemiec, nadużyli życzliwości Czech i należy ich szybko odesłać do Iraku. Policja czeska dała im siedem dni na zorganizowanie sobie powrotu.

d34pmi9

Podziel się opinią

Share
d34pmi9
d34pmi9