Trwa ładowanie...
d2q59k9

Czechy: mięso z polskich krów sprzedawali jako ekskluzywne argentyńskie steki. Oszustwo wyszło na jaw podczas kontroli polskiego mięsa

Czechy - mięso z Polski sprzedawane jako ekskluzywne argentyńskie steki. Sprawa wyszła na jaw, ponieważ mięso mogło pochodzić z nielegalnego uboju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czechy: mięso z polski sprzedawane jako argentyński steki.
Czechy: mięso z polski sprzedawane jako argentyński steki. (Shutterstock.com)
d2q59k9

Czechy – mięso z Polski jako argentyńskie steki

Mięso z Polski w ostatnich dniach poddawane jest kontroli w wielu krajach europejskich. Jednym z nich są Czechy. W wielu tamtejszych restauracjach serwowana była wołowina pochodząca z rzeźni, w której pod osłoną nocy dochodziło do nielegalnego uboju. Mięso, które trafiało na tamtejsze stoły, nie musi pochodzić od chorych krów, jednak ze względów bezpieczeństwa zostanie przebadane.

Mięso z Polski wzbudziło wiele emocji nie tylko ze względu na ryzyko występowania w nim salmonelli oraz szkodliwych substancji. Podczas kontroli okazało się, że polskie mięso w wielu czeskich restauracjach serwowane jest jako argentyńskie steki. Sprawa nie byłaby tak kontrowersyjna, gdyby nie fakt, że za to luksusowe danie w Czechach należy zapłacić około 1000 koron, czyli 166 zł. Informacje, o tym, że polskie mięso jest sprzedawane jako argentyńskie steki, przekazał tamtejszy minister rolnictwa. Nie ujawniono nazw lokali, które oszukiwały swoich klientów, jednak co najmniej kilka z nich znajdowało się w Pradze.

d2q59k9

Mięso z Polski w Europie

Mięso z rzeźni, w której prowadzono nielegalny ubój, trafiło do 14 krajów E[ uropy ](https://wiadomosci.wp.pl/tag/europa). Niebezpieczne substancje w polskiej wołowinie wykryli kontrolerzy m.in. we Francji, Szwecji i na Słowacji. W związku z tak poważnym naruszeniem oraz międzynarodowym problemem sprawą postanowiła zająć się Komisja Europejska. Od poniedziałku problemowi skażonego mięsa oraz nielegalnego uboju przyglądają się unijni kontrolerzy.

d2q59k9

Podziel się opinią

Share

d2q59k9

d2q59k9
Więcej tematów