Trwa ładowanie...

Czechy: Mężczyzna podpalił się na ulicy w Pradze

Jak podaje agencja CTK, na Placu Wacława w Pradze, stolicy Czech, mężczyzna dokonał samopodpalenia. Został ugaszony przez przechodniów. Trafił do szpitala.

Share
Czechy: Mężczyzna podpalił się na ulicy w Pradze
Źródło: PAP/EPA, Fot: Ondrej Deml
d49f6bh

Czechy: Czechy: Mężczyzna podpalił się na ulicy w Pradze

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie na Placu Wacława w Pradze, stolicy Czech. Według Radia Praha, które opiera się na zezaniach świadków, 54-letni mężczyzna oblał się substancją łatwopalną, a następnie podpalił się.

Płonący mężczyzna został ugaszony przez przechodzących obok ludzi. Ranny został przewieziony do szpitala. Jak wstępnie ustalono, ma poparzone 30 procent powierzchni ciała. Jest utrzymywany w śpiączce.

d49f6bh

Policja nie podaje szczegółów zdarzenia.

Czechy: Podpalenie zbiega się z rocznicą samospalenia Jana Palacha

Piątkowe samopodpalenie nastąpiło dwa dni po 50. rocznicy samospalenia dokonanego przez Jana Palacha, studenta historii i ekonomii politycznej Uniwersytetu Karola w Pradze.

Jan Palach podpalił się przed Muzeum Narodowym na Placu Wacława w Pradze 16 stycznia 1969 roku. Zrobił to na znak protestu przeciwko agresji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację i powszechnej apatii czeskiego społeczeństwa. Miał poparzone aż 85 procent powierzchni ciała.

Zmarł trzy dni później w szpitalu w wieku 20 lat.

d49f6bh

Podziel się opinią

Share
d49f6bh
d49f6bh
Więcej tematów