Trwa ładowanie...

Czechy. Koronawirus. "Nawet laik z kalkulatorem łatwo obliczy, dokąd możemy się udać za miesiąc"

Czechy. Koronawirus zbiera coraz większe żniwo. Nowy minister zdrowia Republiki Czeskiej Roman Prymula zaapelował do lekarzy.

Share
Czechy. Koronawirus. Obowiązuje stan wyjątkowy
Czechy. Koronawirus. Obowiązuje stan wyjątkowyŹródło: PAP, fot: PAP, EPA, MARTIN DIVISEK
d2m6x6p

Czechy. Koronawirus - minister zdrowia zwraca się do lekarzy

Czeski minister zdrowia Roman Prymula zwrócił się do lekarzy i członków Czeskiej Izby Lekarskiej. W opublikowanym w poniedziałek 5 października na stronie resortu oświadczeniu podkreślił, że przyjął stanowisko w bardzo trudnym czasie, gdy liczba przypadków COVID-19 gwałtownie wzrasta.

Czechy. Minister zdrowia zapowiada walkę z pandemią koronawirusa

"Obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby spowolnić epidemię i przywrócić nam choć trochę normalne życie. Chociaż z pewnością nie będzie to łatwe do wykonania bez pomocy wszystkich obywateli" – poinformował Roman Prymula, minister zdrowia Czech.

Czechy. Nie wszyscy są świadomi zagrożenia ze strony koronawirusa

Roman Prymula zwrócił też uwagę na niepokojący fakt. Nie wszyscy w Czechach są świadomi zagrożenia ze strony koronawirusa.

d2m6x6p

"Niektórzy z nas ignorują tę chorobę z różnych powodów, ale wszystkie fakty pokazują, że nie jest to zwykła grypa. Niezależnie od motywacji, przynajmniej teraz powstrzymajmy się od tych stwierdzeń, kiedy nawet laik z kalkulatorem może z łatwością obliczyć, dokąd możemy się udać za miesiąc" – podał minister Roman Prymula.

Szef resortu zdrowia obawia się, że Czechy mogą się znaleźć w jeszcze gorszej sytuacji niż wiosną. Liczba nowych przypadków koronawirusa stale się powiększa. "Znaleźliśmy się w sytuacji, w której liczba hospitalizowanych i, niestety, zgonów dramatycznie rośnie" - informuje minister Roman Prymula.

Na koniec apeluje do wszystkich lekarzy o pomoc w walce z epidemią koronawirusa.

Czechy. Koronawirus. Stan wyjątkowy od 5 października 2020

Od poniedziałku 5 października w Czechach - w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologicną - obowiązuje stan wyjątkowy. Potrwa 30 dni.

Trudny wybór w PiS. "Albo wyborcy, albo Kaczyński"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2m6x6p

Podziel się opinią

Share
d2m6x6p
d2m6x6p
Więcej tematów