Trwa ładowanie...
d3i7325

Czas letni 2020 w Polsce. Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Plan zakładał, że w marcu 2021 roku po raz ostatni będziemy przestawiać zegarki. W Polsce miał na stałe obowiązywać czas letni. Sprawa jednak zrobiła się wątpliwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2020: już niedługo przestawimy zegarki! Zobacz czy marcowa zmiana czasu będzie ostatnią
Zmiana czasu 2020: już niedługo przestawimy zegarki! Zobacz czy marcowa zmiana czasu będzie ostatnią (iStock.com)
d3i7325

95 procent Polaków opowiedziało się za zniesieniem zmian czasu. Takie dane przyniosła ankieta przeprowadzona w naszym kraju przez Parlament Europejski. Potem poczyniono kolejny krok i parlamentarzyści w ubiegłym roku opowiedzieli się za takim rozwiązaniem.

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Planowano, że w marcu 2021 w Polsce ostatni raz przejdziemy z czasu zimowego na letni. Ten drugi miał u nas obowiązywać przez cały rok. To ucieszyło naszych rodaków, którzy liczyli, że dzięki temu przez dwanaście miesięcy będziemy się cieszyć dłuższymi dniami.

d3i7325

Musimy jednak ostudzić euforię, bo sprawa stanęła w martwym punkcie. Władze państw członkowskich Unii Europejskiej na razie nie chcą wprowadzić pomysłu w życie. Projekt był zbyt mało szczegółowy i nie rozwiał licznych wątpliwości.

Zmiana czasu na letni 2020

W 2020 roku na pewno dwa razy będziemy przestawiać swoje zegarki. Pierwsza zmiana czasu czeka nas już za chwilę, bo w nocy z 28 na 29 marca. Zegarki przestawimy o godzinę do przodu z 2:00 na 3:00.

Musimy liczyć się z tym, że w ten jeden dzień pośpimy o godzinę krócej. W zamian jednak zyskamy dłuższe dni, co z pewnością wielu osobom doda energii w codziennym życiu.

Czas letni będzie obowiązywać przez siedem miesięcy. Jesienią wrócimy do czasu zimowego. Nastąpi to dokładnie w nocy z 24 na 25 października. Wtedy cofniemy zegarki o godzinę.

d3i7325

Podziel się opinią

Share

d3i7325

d3i7325
Więcej tematów