Trwa ładowanie...

Czarny protest w poznańskich szpitalach. Odwołano zabiegi kardiochirurgiczne

• W szpitalu przy ul. Długiej 10 kobiet wzięło wolne ze względu na udział w proteście • Pilne zabiegi kardiochirurgiczne ma przeprowadzać męski zespół • Protestują położne z kliniki przy ul. Polnej i Wielkopolskiego Centrum Onkologii
Share
Czarny protest w poznańskich szpitalach. Odwołano zabiegi kardiochirurgiczne
Źródło: WP, Fot: Łukasz Szełemej
d3ymbc2

W ramach protestu kobiet przeciwko planom zaostrzenia przepisów dotyczących przerywania ciąży na oddziale kardiochirurgi w Szpitalu Klinicznym im. Przemienienia Pańskiego przy ulicy Długiej w Poznaniu odwołano zaplanowane zabiegi kardiochirurgiczne. Z kolei położne z kliniki przy ulicy Polnej i Wielkopolskiego Centrum Onkologii przyszły do pracy w czarnych koszulkach - podał "Głos Wielkopolski".

Na oddziale kardiochirurgi dziesięć kobiet wzięło wolne ze względu na udział w proteście. Męski zespół przeprowadzi tylko pilne zabiegi.

Oprócz akcji polegającej na ubraniu się na czarno oraz rezygnowaniu kobiet z pracy poprzez wykorzystywanie przez nich prawa do odebrania dnia wolnego "na żądanie", w całej Polsce odbywają się manifestacje. W Poznaniu kobiety protestują na placu Mickiewicza.

Obywatelski projekt ustawy zakłada całkowity zakaz przerywania ciąży. Posłowie skierowali projekt niedawno pod obrady komisji sejmowych.

d3ymbc2

Podziel się opinią

Share
d3ymbc2
d3ymbc2
Więcej tematów