Trwa ładowanie...

Czarny Protest pod lupą śledczych. Doniesienie złożył ONR

Prokuratura sprawdza, czy podczas jednej z manifestacji w ramach Czarnego Protestu nie doszło do obrazy uczuć religijnych i znieważenia przedmiotu czci religijnej. Zawiadomienie w tej sprawie złożyli przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego - informuje tvn24.pl.

Share
Czarny Protest pod lupą śledczych. Doniesienie złożył ONR
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d1fovf0

Chodzi o jeden z banerów, który pojawił się na demonstracji. Był na nim wymalowany krzyż, ręka z wysuniętym środkowym palcem oraz kobiece narządy płciowe. Zdaniem ONR doszło do przestępstwa z art. 196 kk, polegającego na obrazie uczuć religijnych i znieważeniu przedmiotu czci religijne

Przedstawiciele ONR wyjaśnili serwisowi, że podobnych transparentów było na Czarnym Proteście więcej, ale ten szczególnie rzucał się w oczy.

d1fovf0

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście.

Czarne Protesty organizowane były w całej Polsce na przełomie września i października w odpowiedzi na decyzję Sejmu, który odrzucił projekt liberalizujący przepisy aborcyjne. Do dalszych prac w komisjach trafił projekt, przewidujący całkowity zakaz i penalizację przerywania ciąży, ale on również został odrzucony.

oprac. A. Jastrzębski

Zobacz też: Sprawy cywilne w sądach czeka rewolucja? Sędzia podzieli się poglądem z adwokatem

d1fovf0

Podziel się opinią

Share
d1fovf0
d1fovf0
Więcej tematów