Trwa ładowanie...
d3xl0ny

Czarny dym nad Płockiem. Awaria w PKN Orlen

W płockim zakładzie PKN Orlen doszło do awarii. Nad miastem widać kłęby czarnego dymu. Rafineria uspokaja, że sytuacja jest pod kontrolą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dym zaniepokoił mieszkańców miasta i okolic
Dym zaniepokoił mieszkańców miasta i okolic (Facebook/ Nowy Zielony Płock)
d3xl0ny

Ciemny dym nad miastem zauważono przed godz. 16. Wydobywa się z co najmniej trzech kominów. - PKN ORLEN przekazał, że „doszło do ogólnokombinatowej awarii, zadziałały systemy bezpieczeństwa". Koncern zapewnił, że czarny, gęsty dym nad zakładem produkcyjnym i miastem nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców - poinformowało Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, cytowane przez portal plock.wyborcza.pl.

Rafineria poinformowała, że doszło do "zdarzenia, które spowodowało zakłócenie bieżącej pracy systemów technologicznych". "Systemy prewencyjne zadziałały prawidłowo – zrzut substancji nastąpił na pochodnie, gdzie ulegają one spaleniu. Stąd widoczne efekty świetlne i wizualne, które wynikają z bezpiecznego zatrzymywania instalacji.

Służby ochrony środowiska PKN ORLEN na bieżąco monitorują sytuację w Koncernie. Substancje spalane na pochodniach Zakładu Produkcyjnego nie zagrażają zdrowiu mieszkańców Płocka czy pracowników ORLENU.

d3xl0ny

Monitorujemy sytuację i na bieżąco będziemy podejmować stosowne działania" - oświadczył PKN Orlen.

Źródło: plock.wyborcza.pl

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xl0ny

Podziel się opinią

Share
d3xl0ny
d3xl0ny
Więcej tematów