Trwa ładowanie...

Czarnków i Trzcianka. Skażona woda w kranach. Sanepid ostrzega

Skażenie sieci wodociągowej w dwóch wielkopolskich gminach: Czarnków i Trzcianka. Sanepid alarmuje, że w rejonie tej pierwszej miejscowości wody nie można używać nawet do mycia. W wodociągu odkryto bakterie.

Share
Czarnków i Trzcianka. Skażona woda w kranach. Sanepid ostrzega
Źródło: Shutterstock.com
d35qlv0

Problem dotyczy miejscowości Ciszkowa, Pianówki, Góry i Mikołajewa w gminie Trzcianka oraz Siedliska, Rychlika, Przyłęk, Górnicy i Biernatowa w gminie Czarnków - podaje gloswielkopolski.pl.

W okolicach Czarnkowa woda nie może być używana do przygotowywania posiłków, kąpieli i mycia czy płukania warzyw oraz owoców. Wielkopolski sanepid wyjaśnia, że w gminie Trzcianka woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu. Nie powinny jej pić jednak małe dzieci.

Trwa dezynfekcja sieci. - W piątek chlorowanie zostanie powtórzone. Po nich woda zostanie poddana kolejnym badaniom. Jeżeli te wypadną pozytywnie, komunikat zostanie odwołany - mówi dziennikarzom wtk.pl burmistrz Trzcianki Krzysztof Jaworski.

d35qlv0

Do miejscowości, których mieszkańcy nie mogą korzystać z wody, wysyłane są beczkowozy. Zdaniem samorządowców taka sytuacja potrwa co najmniej do końca weekendu.

Z powodu braku wody odwołano i skrócono lekcje w okolicznych szkołach. Władze Trzcianki apelują by dostosować się do zakazu, a informacje o nim przekazywać dalej.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35qlv0

Podziel się opinią

Share
d35qlv0
d35qlv0
Więcej tematów