ycipk-1i77hh

Czarnków i Trzcianka. Skażona woda w kranach. Sanepid ostrzega

Skażenie sieci wodociągowej w dwóch wielkopolskich gminach: Czarnków i Trzcianka. Sanepid alarmuje, że w rejonie tej pierwszej miejscowości wody nie można używać nawet do mycia. W wodociągu odkryto bakterie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czarnków i Trzcianka. Bakteria w wodzie, jest zakaz
Czarnków i Trzcianka. Bakteria w wodzie, jest zakaz (Shutterstock.com)
ycipk-1i77hh

Problem dotyczy miejscowości Ciszkowa, Pianówki, Góry i Mikołajewa w gminie Trzcianka oraz Siedliska, Rychlika, Przyłęk, Górnicy i Biernatowa w gminie Czarnków - podaje gloswielkopolski.pl.

W okolicach Czarnkowa woda nie może być używana do przygotowywania posiłków, kąpieli i mycia czy płukania warzyw oraz owoców. Wielkopolski sanepid wyjaśnia, że w gminie Trzcianka woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu. Nie powinny jej pić jednak małe dzieci.

Trwa dezynfekcja sieci. - W piątek chlorowanie zostanie powtórzone. Po nich woda zostanie poddana kolejnym badaniom. Jeżeli te wypadną pozytywnie, komunikat zostanie odwołany - mówi dziennikarzom wtk.pl burmistrz Trzcianki Krzysztof Jaworski.

ycipk-1i77hh

Do miejscowości, których mieszkańcy nie mogą korzystać z wody, wysyłane są beczkowozy. Zdaniem samorządowców taka sytuacja potrwa co najmniej do końca weekendu.

Z powodu braku wody odwołano i skrócono lekcje w okolicznych szkołach. Władze Trzcianki apelują by dostosować się do zakazu, a informacje o nim przekazywać dalej.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1i77hh
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1i77hh

ycipk-1i77hh