Trwa ładowanie...

Czarnek odpowiada niemieckiej gazecie. "Szczyt bezczelności"

- To szczyt bezczelności niemieckiej gazety, która wtrąca się w kwestie edukacyjne Polski - powiedział Przemysław Czarnek komentując artykuł w "Die Welt". Niemiecki dziennik mocno skrytykował czekającą na podpis prezydenta ustawę "lex Czarnek".

Czarnek odpowiada niemieckiej gazecie. "Szczyt bezczelności" Czarnek odpowiada niemieckiej gazecie. "Szczyt bezczelności" Źródło: East News, fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER
d4idt7p
d4idt7p

Komentarz w sprawie artykułu w niemieckiej prasie opublikował portal wPolityce.pl. Zdaniem pracowników portalu "lex Czarnek" jest dla niemieckich dziennikarzy dramatem, gdyż "Polska chce wychowywać dzieci do wartości, w poszanowaniu własnego ciała, a co więcej w duchu patriotycznym".

"Neomarksizm" i "bezczelność"

Czarnek w odpowiedzi stwierdził, że "neomarksistowscy ideolodzy z Niemiec, którzy pieczołowicie zabiegają o to, żeby Niemiec nie był chrześcijaninem i był rozwiązły, liczą, że to samo będzie miało miejsce w Polsce". Zdaniem ministra komentowanie wydarzeń politycznych w Polsce przez niemiecką prasę jest, co najmniej, nie na miejscu.

- To jest szczyt bezczelności tej niemieckiej gazety, która wtrąca się w kwestie edukacyjne sąsiedniego kraju. Do głowy by mi nie przyszło, żeby w jakikolwiek sposób komentować oświatę w Niemczech, albo na przykład na Ukrainie. Szczyt niemieckiej bezczelności ma swoje źródło również w tym, że są to ludzie, którzy są podszyci ideologią neomarksistowską i dlatego tak strasznie ubolewają nad tym, co uchwalił polski parlament - stwierdził laureat narody "Człowieka Roku" klubów "Gazety Polskiej".

Szef MEiN stwierdził również, że "lex Czrnek" zawiera rozwiązania o których w kampanii prezydenckiej mówił Andrzej Duda. - Konsumuje pomysły pana prezydenta jeszcze z okresu kampanii wyborczej, który chciał rozszerzenia uprawnień rodziców do kontrolowania i współdecydowania o tym, które organizacje mogą, a które nie mogą w szkole uczestniczyć - powiedział w rozmowie z portalem.

USA wysyła dodatkowe wojska do Polski. "To wyraźny sygnał polityczny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4idt7p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4idt7p
Więcej tematów