Trwa ładowanie...
d9ht831

Cyryl I: trzeba zmienić ton relacji między naszymi narodami

Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl I w wywiadzie dla TVP nazwał swoją wizytę w Polsce "nadzwyczajną". Stwierdził także, że "przyszedł czas, kiedy wszyscy powinni pomyśleć o tym, że trzeba zmienić ton relacji między narodami". Jego zdaniem przedstawiciele obydwu narodów powinni wypowiedzieć słowo "wybacz".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patriarcha Cyryl I
Patriarcha Cyryl I (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
d9ht831

Cyryl podkreślił także, że Polskę i Rosję łączą wspólne losy historii. Jego zdaniem, jest wiele wspólnego między tym, jak "odbieramy świat i człowieka w mentalności słowiańskiej".

Według niego przedstawiciele obydwu narodów powinni wypowiedzieć słowo "wybacz". - Żeby zmienić ten ton relacji, trzeba wypowiedzieć jedno słowo: "wybacz!". Wybaczenie nie oznacza zapomnienia. Mówiąc sobie nawzajem "wybacz", nie zapominamy o historii - podkreślił.

Cyryl mówił także, ze jego wizyta ma charakter przede wszystkim religijny. Odniósł się także do kwestii potencjalnego spotkania z papieżem Benedyktem XVI. Jego zdaniem, "w jakimś momencie to jest bardzo możliwe", ale podkreślił, że jeszcze za wcześnie na rozmowy o datach.

d9ht831

Podziel się opinią

Share

d9ht831

d9ht831
Więcej tematów