Trwa ładowanie...
d1vesft

Ćwiczenia 2 tys. żołnierzy z oddziałów specjalnych na południu Rosji

Rosyjskie oddziały zwiadowcze i specjalne w liczbie ok. 2 tysięcy ludzi rozpoczęły ćwiczenia na południu Federacji Rosyjskiej - podały media, powołując się na przedstawicieli Ministerstwa Obrony. Ćwiczenia mają potrwać miesiąc. Ich terenem jest Południowy Okręg Wojskowy, obejmujący m.in. regiony w pobliżu Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ćwiczenia 2 tys. żołnierzy z oddziałów specjalnych na południu Rosji
(AFP, Fot: DOMINIQUE FAGET)
d1vesft

"Na terytorium Południowego Okręgu Wojskowego zaczęły się ćwiczenia terenowe na dużą skalę z udziałem żołnierzy oddziałów zwiadowczych i specjalnych. Zwiadowcy Południowego Okręgu Wojskowego w ciągu miesiąca będą doskonalić umiejętności terenowe na siedmiu poligonach w obwodzie wołgogradzkim, kraju stawropolskim, republikach: Czeczeńskiej, Dagestańskiej, Adygejskiej, Karaczajsko-Czerkieskiej, Osetii Południowej" - poinformowano w komunikacie okręgu wojskowego.

"Szczególny nacisk zostanie położony na praktyczne zastosowanie urządzenia zwiadowczego krótkiego zasięgu SBR-3, którego możliwości pozwalają na wykrycie piechoty, uzbrojenia i techniki wojskowej przeciwnika przy braku widoczności w dowolnych warunkach atmosferycznych na odległość do 3 tysięcy metrów" - głosi komunikat, cytowany przez agencję RIA-Nowosti. Wykorzystany zostanie również sprzęt telekomunikacyjny i nawigacyjny.

Jak zauważa Reuters, o ćwiczeniach powiadomiono na dzień przed szczytem w Mińsku na temat kryzysu ukraińskiego. O uregulowaniu konfliktu będą rozmawiać w Mińsku przywódcy Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec.

d1vesft

Natomiast na zaanektowanym przez Rosję Krymie, rosyjska Flota Czarnomorska rozpoczęła ćwiczenia z udziałem 600 żołnierzy i 50 jednostek sprzętu wojskowego. Służby prasowe floty poinformowały, że wykorzysta ona podczas ćwiczeń niedawno pozyskany sprzęt wojskowy - przekazała RIA-Nowosti.

Zobacz wideo. "Nie powinniśmy dostarczać Ukrainie broni"

d1vesft

Podziel się opinią

Share
d1vesft
d1vesft
Więcej tematów