Trwa ładowanie...
d2q8sc0
Radio Zet

Cuchnący kochankowie w teście dla dzieci. Rodzice oburzeni

"Brudne paznokcie, cuchnący oddech, dłubanie w nosie nie zachęcały dworskich kochanków" - to fragment tekstu konkursu polonistycznego dla uczniów III klasy szkoły podstawowej. Nauczyciele i rodzice ze szkoły numer 12 w Otwocku są zbulwersowani i mówią, że tak tej sprawy nie zostawią. Piszą skargę do organizatora konkursu Alfik Humanistyczny - donosi Radio Zet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cuchnący kochankowie w teście dla dzieci. Rodzice oburzeni
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d2q8sc0

Dzieci wzięły udział w konkursie w grudniu 2013 roku. Mierzyły się z tekstem zwanym Alfikiem Humanistycznym. Wcześniej na olimpiadzie dzieci musiały przeczytać bajkę. Jednak w ostatnim konkursie trzecioklasiści zmierzyli się z fragmentem tekstu opublikowanym w tygodniku "Polityka" pt. "Brat brud". Opisywał zwyczaje dawnych czasów, wspominał także o seksie.

Dyrekcja i rodzice uczniów piszą już skargę do organizatora konkursu - firmy JERSZ. Ich zdaniem zadanie dla dzieci było niestosowne.

Firma JERSZ na podstawie tekstu "Brat Brud" przygotowała także dwa inne testy konkursowe. Właściciele mówią, że dostają mnóstwo skarg w sprawie testu, ale nie widzą w nim nic złego.

Źródło: Radio Zet

d2q8sc0

Podziel się opinią

Share
d2q8sc0
d2q8sc0
Więcej tematów