Trwa ładowanie...

COVID-19. Wirus pojawił się wcześniej, niż myślano

Szereg wyników badań wskazuje na to, że koronawirus atakował już przed tym, jak oficjalnie potwierdzono zakażenia w Wuhanie w Chinach. Niewykluczone także, że "przeskoczył" na człowieka z jakiegoś gatunku zwierząt.

Share
Koronawirus mógł na człowieka "przeskoczyć" ze zwierząt
Koronawirus mógł na człowieka "przeskoczyć" ze zwierząt Źródło: pixabay.com
d48gkej

Według najnowszych badań brytyjskich naukowców, wirus SARS-CoV-2 w Chinach mógł pojawić się już w październiku 2019 roku. To dwa miesiące przed tym, jak został oficjalnie wykryty w Wuhanie.

Wirus po świecie zaczął rozprzestrzeniać się w styczniu 2020 roku.

Najnowsze badania na ten temat przeprowadzili specjaliści z University of Kent, a wyniki opublikowano w piśmie PLOS Pathogen.

d48gkej

Zobacz także: Skandaliczne słowa posłanki PiS Elżbiety Płonki o LGBT. Reakcja Jarosława Sellina

Nie tylko badania brytyjskie

Również eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) po wizycie w Chinach podkreślali, że pojedyncze zachorowania na COVID-19 wykryto jeszcze przed oficjalnym stwierdzeniem zarażeń na targu w Wuhanie w grudniu 2019 roku.

Z kolei naukowcy z Cancer Research Center w Seattle w USA stwierdzili na podstawie badań, że koronawirus musiał pojawić się wcześniej, niż "oficjalne" zakażenia w Wuhanie.

d48gkej

Natomiast badacze z Australii na łamach "Scientific Reports" twierdzą, że wirus, aby zaadoptować się do człowieka, musiał wcześniej atakować jakiś gatunek zwierząt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d48gkej

Podziel się opinią

Share
d48gkej
d48gkej
Więcej tematów