Trwa ładowanie...
d8zxfg8

COVID-19 dopadł nauczycieli w Warszawie. Co ósmy na zwolnieniu

W stołecznych szkołach zaczyna brakować nauczycieli. Od września koronawirusa wykryto u 65 nauczycieli i 17 pracowników szkolnych administracji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W stołecznych szkołach zaczyna brakować nauczycieli
W stołecznych szkołach zaczyna brakować nauczycieli (Daniel Dmitriew / Forum, Fot: RM, Daniel Dmitriew / Forum)
d8zxfg8

Według stołecznego ratusza na zwolnieniu lekarskim jest już 12 procent warszawskich nauczycieli. Zajęcia lekcyjne zawieszono częściowo w 31 szkołach, a kolejne 13 placówek czeka na decyzję Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W ubiegłym tygodniu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zwrócił się pisemnie do Ministerstwa Edukacji Narodowej o pilną zmianę przepisów. Chodzi o umożliwienie dyrektorom szkół podejmowania decyzji, za zgodą burmistrza dzielnicy, przechodzenia na naukę zdalną.

Odszkodowania dla rolników. Beger: "Rodacy musieliby zostać obciążeni dodatkowym podatkiem od mięsa"

d8zxfg8

- Obawiamy się, że sytuacja w warszawskich szkołach będzie się pogarszać. Liczba nauczycieli, którzy z powodu COVID-19, kwarantanny czy innych chorób są na zwolnieniu, rośnie z dnia na dzień - mówi Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.

CZYTAJ TEŻ: Premier Mateusz Morawiecki na kwarantannie

We wrześniu odeszło z nauczycielskiego zawodu 2 tysiące osób. Co jest liczbą zbliżoną do odejść w poprzednich latach. W tym roku jednak były to głównie osoby w wieku 60+. W stołecznych szkołach test na COVID-19 dał pozytywny wynik w przypadku 116 uczniów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8zxfg8

Podziel się opinią

Share
d8zxfg8
d8zxfg8
Więcej tematów