Trwa ładowanie...

"Corriere della Sera": Sikorski na szefa unijnej dyplomacji

Mediolański "Corriere della Sera" lansuje kandydaturę Radosława Sikorskiego na stanowisko szefa unijnej dyplomacji. Największy włoski dziennik widzi w polskim ministrze spraw zagranicznych człowieka, który "być może ma jakieś innowacyjne rozwiązanie dla polityki Starego Kontynentu".

Share
"Corriere della Sera": Sikorski na szefa unijnej dyplomacji
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d1phvf8

Według "Corriere" Sikorski jest "wschodzącą gwiazdą polityki europejskiej". To człowiek, pisze komentator dziennika Danilo Taino, który z największym uporem broni w Europie Ukrainy przed naciskami ze strony Władimira Putina. To również polityk, który lepiej od innych opowiada o 25-letniej drodze, jaka doprowadziła Polskę "z peryferii sowieckiego imperium do samego serca Unii Europejskiej". Czyli - wyjaśnia mediolański dziennik - od wyborów z 4 czerwca 1989 roku do obecnych sukcesów.

Dzieckiem tych sukcesów jest właśnie Radosław Sikorski, który mówi, że Europa powinna zbudzić się w obliczu nowej agresywnej polityki Moskwy, być bardziej asertywna, bronić Ukrainy i pokazywać muskuły. To słownictwo nowe, do którego nie nawykli liderze starej Unii Europejskiej, konstatuje "Corriere della Sera".

d1phvf8

Podziel się opinią

Share
d1phvf8
d1phvf8
Więcej tematów