Trwa ładowanie...
kredyt
+1

Córka ofiary katastrofy smoleńskiej zażądała odszkodowania. Spłaci nim kredyt hipoteczny

• Aleksandra Potasińska, córka generała Włodzimierza Potasińskiego wystąpiła do MON o odszkodowanie za śmierć ojca w katastrofie smoleńskiej
• Kobieta zażądała w wezwaniu do zawarcia ugody kwoty 161 317 zł
• Jak się okazuje, z tych pieniędzy chce spłacić kredyt hipoteczny, gdyż dokładnie tyle jest dłużna bankowi

Share
Córka ofiary katastrofy smoleńskiej zażądała odszkodowania. Spłaci nim kredyt hipoteczny
Źródło: PAP
d15qgvm

Od jakiegoś czasu rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej występują do MON o odszkodowania finansowe z powodu znacznego pogorszenia warunków materialnych. Niedawno do grona tych osób dołączyła także Aleksandra Potasińska, która chce z takich pieniędzy spłacić najprawdopodobniej swój kredyt hipoteczny.

Jak donosi Super Express, w ostatnich dniach do Ministerstwa Obrony Narodowej wpłynęło wezwanie do zawarcia ugody na kwotę 500 tys. zadośćuczynienia i 161 317 zł, 70 gr. Ta druga kwota została wskazana w pozwie jako "pozostała do spłaty część zaciągniętego kredytu hipotecznego".

Adwokaci córki zmarłego generała uargumentowali swoje wezwanie słowami, że "Ojciec zawsze wspierał córkę w spłacie zobowiązań, co było spowodowane nie tylko silnymi więzami rodzinnymi, ale również możliwościami zarobkowymi ojca"

Aleksandrze Potasińskiej przyznano 250 tys. zł zadośćuczynienia.W uzasadnieniu podano, że ma ono wynagrodzić szkody niematerialne.

d15qgvm

Podziel się opinią

Share
d15qgvm
d15qgvm
Więcej tematów