Trwa ładowanie...

Córka Janusza Korwin-Mikkego skazana za heroinę

Korynna K.-M., córka Janusza Korwin-Mikkego skazana prawomocnym wyrokiem. Za posiadanie heroiny i kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień sąd skazał ją na łączną karę 1,5 roku ograniczenia wolności i 30 godzin społecznych prac. Ma też zapłacić 3,3 tys. zł sądowych kosztów.

Share
Córka Janusza Korwin-Mikkego skazana za heroinęŹródło: Facebook.com, fot: Facebook.com
d2dihjo

Chodzi o sytuację z początku kwietnia ubiegłego roku, która wydarzyła się na warszawskiej Pradze. Korynna K.-M. została wtedy zatrzymana do kontroli drogowej. W trakcie przeszukania samochodu policjanci znaleźli woreczek z heroiną. Przy okazji wyszło na jaw, że córka polityka jechała bez uprawnień.

Sprawa trafiła do Prokuratury, a później na wokandę Sądu Okręgowego Warszawa – Praga. Okazało się, że Korynna K.-M. posiadała przy sobie „zawiniątko z folii aluminiowej, w której znajdowało się 0,22 grama heroiny”. A uprawnienia do kierowania pojazdem cofnięto jej dawno temu, bo 24 listopada 2015 r.

W maju zapadł prawomocny wyrok. – Korynnie K.-M. sąd wymierzył łączną karę roku i sześciu miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w miesiącu. Od oskarżonej zasądzono na rzecz Skarbu Państwa kwotę 3.308,10 zł tytułem zwrotu kosztów sądowych – informuje Wirtualną Polskę Joanna Adamowicz z biura prasowego Sądu Okręgowego Warszawa – Praga.

d2dihjo

Co ciekawe, taki sam wyrok zapadł też wcześniej, na początku lutego. Ale po tym, jak obrońca oskarżonej wniósł sprzeciw od wyroku, trzeba było wyznaczyć drugi termin procesu. Na rozprawie 10 maja sprzeciw został cofnięty, tym samym wyrok się uprawomocnił.

Zobacz także: Tomasz Komenda o uniewinnieniu. "Będziemy żądać 10 mln zł odszkodowania

Chcieliśmy porozmawiać z córką polityka, ale stwierdziła, że jedzie na spotkanie i nie ma czasu. Zaznaczyła, że może prowadzić samochód, bo zdobyła uprawnienia ponownie.

A co na to były europoseł, szef partii Wolność Janusz Korwin-Mikke? W ubiegłym roku, do sprawy podszedł bez emocji. – A niech ją aresztują. Ja siedziałem za komuny, teraz więzienia są o wiele lepsze niż dawniej. Ona ma trzydzieści parę lat, dorosła jest, niech się tłumaczy. Chłopcom to trzeba czasami pasem przylać, a dziewczynek nie można, widocznie za mało siły tu stosowałem, no tu w ogóle jej nie stosowałem, i takie są skutki – mówił w rozmowie z Wirtualną Polską.

d2dihjo

W podobnym tonie wypowiedział się we wtorkowej rozmowie z nami. - Podtrzymuję swoje stanowisko z ubiegłego roku. To jej sprawa, jest osobą dorosłą. Rozmawiałem z nią na ten temat. Ale powtarzam, jest osobą dorosłą - powiedział nam Korwin - Mikke.

To nie pierwsze kłopoty córki Janusza Korwin-Mikkego z prawem. Kilka lat temu, została przyłapana na kradzieży w jednym ze sklepów budowlanych. Korynna K.-M. przyznała się wtedy do winy i została ukarana przez policję mandatem w wysokości 500 zł.

Córka kontrowersyjnego polityka jest projektantką mody (prowadzi butik odzieżowy w Warszawie) oraz niedoszłą europosłanką. Cztery lata temu, na liście Kongresu Nowej Prawicy uzyskała dziewiąte miejsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dihjo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dihjo
d2dihjo
Więcej tematów