Trwa ładowanie...
d3bvy9b
05-08-2003 04:00

Coraz wyższe odszkodowania

Ofiary wypadków drogowych w Polsce otrzymują
od firm ubezpieczeniowych coraz wyższe odszkodowania za odniesione
obrażenia. Nie są to jednak jeszcze kwoty tak wysokie jak w
krajach Unii Europejskiej. Polskie towarzystwa wciąż więcej
przeznaczają na odszkodowania za zniszczone samochody niż na
świadczenia dla ofiar wypadków - pisze "Rzeczpospolita".

d3bvy9b
d3bvy9b

Najwyższe zadośćuczynienie wypłacone w naszym kraju z polisy odpowiedzialności cywilnej to 300 tys. zł. Kwotę tę zasądził Sąd Okręgowy w Płocku na rzecz chłopca pogryzionego przez psy (m.in. całkowity niedowład rąk i nóg). Z kolei w październiku 2002 roku ofiara kolizji drogowej, u której konieczna była amputacja nogi, otrzymała, zasądzone wyrokiem sądowym, 90 tys. zł również jako zadośćuczynienie.

Według "Rzeczpospolitej", świadczenia dla ofiar wypadków drogowych w Polsce stanowią nie więcej niż 20% wypłat z komunikacyjnych polis odpowiedzialności cywilnej. Reszta to odszkodowania za zniszczone samochody. W krajach Unii Europejskiej kwoty odszkodowań za obrażenia ciała równoważą się z tymi za zniszczone auta. (uk)

d3bvy9b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bvy9b
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj