Trwa ładowanie...
dzbg1z6

Coraz więcej starszych Amerykanów pracuje - z konieczności

Coraz więcej Amerykanów w wieku przed- i poemerytalnym pracuje, gdyż uważają, że nie mają odpowiedniego materialnego zabezpieczenia na starość - to konkluzja z danych rządowego Biura Statystyki Pracy.

dzbg1z6
dzbg1z6

Według tych danych, przeanalizowanych przez "Washington Post", w USA pracuje dziś więcej osób w wieku ponad 55 lat, niż kiedykolwiek przedtem.

Od początku recesji w 2007 r. liczba takich ludzi wzrosła o 3,1 miliona, czyli o 12%. Podobnie jest z osobami jeszcze starszymi, powyżej 75 lat - spośród nich także więcej niż kiedykolwiek nadal pracuje.

Wzrost ten wynika m.in. z faktu, że Amerykanie żyją dłużej. Statystyki dowodzą jednak, że także w liczbach względnych przybywa pracujących w wieku starszym. Odsetek pracujących osób powyżej 55 lat wzrósł z 38,9% na początku recesji do 40,3% obecnie.

Zmniejszył się jednocześnie odsetek Amerykanów w grupie wieku od 25 do 54 lat, którzy pracują lub szukają pracy - z 83,1% do 81,5%.

Starsi ludzie coraz częściej skarżą się, że ich oszczędności zmniejszyły się od czasu recesji. Zakończyła się ona w 2009 r., ale w gospodarce USA nie przybyło tyle miejsc pracy, by zrekompensować ich ubytek.

dzbg1z6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzbg1z6
Więcej tematów