Trwa ładowanie...

Co się będzie działo za rok w szkołach...

Jeśli jesteś rodzicem 6-latka i masz dylemat, czy wysłać go w tym roku do pierwszej klasy czy też nie, radzimy: poślij dziecko do szkoły teraz. W 2012 roku do podstawówek pójdą bowiem dwa roczniki i może się okazać, że będzie to grubo ponad pół miliona maluchów! Co gorsze, potem na każdym etapie edukacji - w gimnazjum, szkole średniej - twoje dziecko będzie w ogromnej masie uczniów i dostanie się do wymarzonej szkoły będzie o wiele trudniejsze.

Co się będzie działo za rok w szkołach...Źródło: newspix.pl, fot: Marek Zieliński
d403k5h
d403k5h

W tym roku po raz ostatni rodzice dzieci urodzonych w 2005 r., mają wybór. Mogą już we wrześniu posłać je do szkoły lub poczekać aż skończą 7 lat i zrobić to w 2012 r. Ta druga opcja może się jednak okazać dla dzieci gorsza. Dlaczego?

Rok 2012 będzie rekordowy, jeśli idzie o ilość dzieci, które spotkają się w szkolnych murach. Może być ich ok. 700 tys. To oznacza ścisk w klasach, zajęcia na kilka zmian i generalnie duży stres, zarówno dla uczniów, jak i ich opiekunów.

Już teraz urzędnicy MEN -u apelują do rodziców: wyślijcie maluchy do szkoły już w tym roku! - Chodzi o te dzieci, którym nauka nie sprawia kłopotów, które opanowały program przedszkolny i poradzą sobie w pierwszej klasie - tłumaczy Grzegorz Żurawski (35 l.), rzecznik prasowy ministra edukacji.

- W pierwszej klasie dzieci uczyć się będą nowych rzeczy, a nie powtarzać w "zerówce" program zrealizowany już wcześniej - dodaje. Potwierdzają to ci, którzy mają już 6-latka w szkole. Anna Gawłowska (33 l.) z Wrocławia, wysłała swoją córkę Zuzię do szkoły we wrześniu ubiegłego roku. I ona i dziecko są bardzo zadowolone. - Doskonale radzi sobie z nauką. Nauczyciele są z niej zadowoleni i ona ze szkoły też - mówi Gawłowska.

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:
Zabił za paczkę Popularnych!

d403k5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d403k5h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj