Trwa ładowanie...

Co dalej ze sprzedażą alkoholu w Krakowie? Mieszkańcy zdecydują

Nastąpią zmiany w uchwałach Rad Miasta Krakowa dotyczących miejsc sprzedaży alkoholu? Już tylko do końca sierpnia mieszkańcy mogą wyrazić opinię na ten temat w ramach konsultacji społecznych.

Share
Co dalej ze sprzedażą alkoholu w Krakowie? Mieszkańcy zdecydują
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d1u5wqs

Miasto chce zmieniać dotychczasowe zasady sytuowania punktów sprzedaży alkoholu. Pośród planów znajduje się także projekt zmniejszenia limitów takich sklepów i lokali, a także wyznaczenie większej ilości miejsc, w których spożywanie napojów wyskokowych będzie zabronione.

Obecnie w Krakowie znajduje się 2330 sklepów i lokali sprzedających alkohol wysokoprocentowy. Obniżenie limitu nie spowoduje zamknięcia obecnie funkcjonujących punktów, ale zablokuje nadmierne powstawanie nowych.

d1u5wqs

Żeby jednak podjąć ostateczną decyzję, urzędnicy zwracają się do mieszkańców z prośbą o wyrażenie ich opinii. Konsultacje społeczne trwają już tylko do końca miesiąca. Swoje zastrzeżenia i uwagi można zgłaszać mailem na adres sa.umk@um.krakow.pl, a także w Wydziale Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa.

Po zakończeniu konsultacji społecznych miasto nie wyklucza także zmiany innych zasad, w zależności od opinii krakowian. Zarówno obowiązujące uchwały jak i propozycje zmian znajdują się na stronie www.bip.krakow.pl.

d1u5wqs

Podziel się opinią

Share
d1u5wqs
d1u5wqs
Więcej tematów