Trwa ładowanie...
d36dvyv

CNN pozwało Donalda Trumpa. Biały Dom odebrał dziennikarzowi akredytację

Poza prezydentem USA pozwanych zostało pięciu członków administracji Donalda Trumpa. Sprawa dotyczy odebrania akredytacji i przepustki do Białego Domu dziennikarzowi CNN Jimowi Acoście.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donalda Trumpa zdenerwowało pytanie dziennikarza CNN
Donalda Trumpa zdenerwowało pytanie dziennikarza CNN (PAP, Fot: Christian Hartmann)
d36dvyv

CNN domaga się przywrócenia akredytacji dziennikarzowi. Stacja utrzymuje, że decyzja została wydana niezgodnie z prawem oraz narusza wolność prasy, która jest zapisana w Konstytucji USA. W oświadczeniu CNN stwierdzono też, że odebranie akredytacji narusza też prawo do procesu, które również jest zapisane w Konstytucji.

Poza Donaldem Trumpem pozwani zostali szef sztabu Białego Domu Jim Kelly, jego zastępca ds. komunikacji Bill Shine, szefowa służb prasowych Sarah Sanders oraz dyrektor Secret Service Joseph Clancy. Pozwany został też funkcjonariusz Secret Service, którego personaliów nie podano. To on odebrał Jimiemu Acoście przepustkę do Białego Domu.

Przypomnijmy, że do odebrania akredytacji dziennikarzowi CNN doszło w ubiegłym tygodniu. Jak podała agencja Associated Press, prezydenta USA rozzłościło pytanie Jimiego Acosty o karawanę imigrantów. Następnie przedstawicielka personelu próbowała odebrać Jimowi Asoście mikrofon.

d36dvyv

Donald Trump nazwał dziennikarza CNN "okropnym, bezwstydnym człowiekiem". Dodał też, że jeżeli będzie nadal podawał światu fałszywe informacje, to zostanie "wrogiem narodu".

*Zobacz także: Dzięki bohaterskiej postawie Polaków, Ci ludzie dziś żyją *

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d36dvyv

Podziel się opinią

Share

d36dvyv

d36dvyv
Więcej tematów