Trwa ładowanie...

Clinton wskazała kandydata na wiceprezydenta

• Demokratyczny senator z Wirginii Tim Kaine ma być kandydatem Hillary Clinton na wiceprezydenta • O swoim wyborze była szefowa amerykańskiej dyplomacji poinformowała w piątek na Twitterze • W listopadzie odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych • Hillary Clintom stanie w szranki z kandydatem Partii Republikańskiej Donaldem Trumpem • Kontrowersyjny miliarder na wiceprezydenta wytypował Mike'a Pence'a, gubernatora Indiany
Share
Clinton wskazała kandydata na wiceprezydenta
Źródło: PAP/EPA, Fot: MICHAEL REYNOLDS
d2wn1gb

"Tim Kaine jest niepoprawnym optymistą, który wierzy, że nie ma problemu, którego nie można rozwiązać" - napisała Clinton.

"To dla mnie ogromny zaszczyt być jej wice" - odpowiedział na Twitterze senator z Wirginii i były gubernator tego stanu.

58-letni Kaine, absolwent Harvardu, zasiada obecnie w senackiej komisji spraw zagranicznych. Biegle mówi po hiszpańsku, bo pracował jako misjonarz w Hondurasie.

d2wn1gb

W przyszłym tygodniu w Filadelfii odbędzie się konwencja krajowa, na której Hillary Clinton dostanie nominację Partii Demokratycznej w wyścigu do Białego Domu. Potwierdzona ma być także kandydatura Kaine'a na wiceprezydenta.

Zakończona w czwartek konwencja Partii Republikańskiej w Cleveland mianowała kontrowersyjnego miliardera Donalda Trumpa. W przypadku jego zwycięstwa w listopadowych wyborach wiceprezydentem będzie Mike Pence, gubernator Indiany.

Zobacz także: Ted Cruz wybuczany na konwencji republikanów. Senator nie poparł w przemówieniu Donalda Trumpa

d2wn1gb

Podziel się opinią

Share
d2wn1gb
d2wn1gb
Więcej tematów