Trwa ładowanie...
ycipk-1cd8et

CKE Matura 2018 – od jutra rusza matura poprawkowa

Matura 2018 dla większości uczniów dobiegła już końca. Jednak ta część zdających, której nie udało się zaliczyć egzaminu w maju, wciąż ma szansę na otrzymanie świadectwa dojrzałości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CKE Matura 2018 - od 21 do 23 sierpnia potrwa matura poprawkowa. Dla wielu uczniów jest to ostatni szansa na studia w 2018 roku.
CKE Matura 2018 - od 21 do 23 sierpnia potrwa matura poprawkowa. Dla wielu uczniów jest to ostatni szansa na studia w 2018 roku. (iStock.com)
ycipk-1cd8et

CKE Matura 2018 – dla kogo matura poprawkowa

Matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Podchodzą do niej uczniowie ostatnich klas liceów oraz techników. Niektórym zdającym nie udaje się zaliczyć testów w pierwszym terminie. Maturzyści, którzy przystąpili do wszystkich wymaganych egzaminów, ale nie zaliczyli tylko jednego z nich, otrzymują drugą szansę na uzyskanie świadectwa dojrzałości. Jest nią Matura poprawkowa. Jeśli uczeń chciał do niej przystąpić powinien do 10 lipca złożyć odpowiednie dokumenty do sekretariatu szkoły, w której podchodził do egzaminu w maju.

CKE Matura 2018 – matura poprawkowa kiedy i z czego

ycipk-1cd8et

Już jutro 21 sierpnia szansę na poprawę swojego wyniku otrzymają osoby, które chcą poprawić wynik z tzw. egzaminów pisemnych. Najczęściej poprawiana jest matura z matematyki i języka polskiego. Jednak można podejść do poprawy każdego przedmiotu maturalnego, jeśli zdający uzna, że osiągnięty wynik go nie zadowala. W środę i czwartek (22-23 sierpnia) odbędzie się matura poprawkowa z części ustnej. Podczas jej trwania będzie można zmienić wynik z ustnej części egzaminu z języka polskiego, języka nowożytnego oraz języka mniejszości narodowej.

CKE Matura 2018 – matura poprawkowa i co dalej

Matura poprawkowa to szansa dla tych, którzy wciąż chcą rozpocząć studia w 2018 roku. Jej wyniki poznamy 10 września, wówczas szczęśliwcy, którzy otrzymają świadectwa dojrzałości będą mogli rozpocząć proces rekrutacji na kierunki studiów, na których pozostały jeszcze miejsca.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1cd8et

ycipk-1cd8et
ycipk-1cd8et