Trwa ładowanie...

CKE Matura 2018 – od jutra rusza matura poprawkowa

Matura 2018 dla większości uczniów dobiegła już końca. Jednak ta część zdających, której nie udało się zaliczyć egzaminu w maju, wciąż ma szansę na otrzymanie świadectwa dojrzałości.
Share
CKE Matura 2018 - od 21 do 23 sierpnia potrwa matura poprawkowa. Dla wielu uczniów jest to ostatni szansa na studia w 2018 roku.
CKE Matura 2018 - od 21 do 23 sierpnia potrwa matura poprawkowa. Dla wielu uczniów jest to ostatni szansa na studia w 2018 roku.Źródło: iStock.com
d1o8hgb

CKE Matura 2018 – dla kogo matura poprawkowa

Matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Podchodzą do niej uczniowie ostatnich klas liceów oraz techników. Niektórym zdającym nie udaje się zaliczyć testów w pierwszym terminie. Maturzyści, którzy przystąpili do wszystkich wymaganych egzaminów, ale nie zaliczyli tylko jednego z nich, otrzymują drugą szansę na uzyskanie świadectwa dojrzałości. Jest nią Matura poprawkowa. Jeśli uczeń chciał do niej przystąpić powinien do 10 lipca złożyć odpowiednie dokumenty do sekretariatu szkoły, w której podchodził do egzaminu w maju.

CKE Matura 2018 – matura poprawkowa kiedy i z czego

Już jutro 21 sierpnia szansę na poprawę swojego wyniku otrzymają osoby, które chcą poprawić wynik z tzw. egzaminów pisemnych. Najczęściej poprawiana jest matura z matematyki i języka polskiego. Jednak można podejść do poprawy każdego przedmiotu maturalnego, jeśli zdający uzna, że osiągnięty wynik go nie zadowala. W środę i czwartek (22-23 sierpnia) odbędzie się matura poprawkowa z części ustnej. Podczas jej trwania będzie można zmienić wynik z ustnej części egzaminu z języka polskiego, języka nowożytnego oraz języka mniejszości narodowej.

CKE Matura 2018 – matura poprawkowa i co dalej

Matura poprawkowa to szansa dla tych, którzy wciąż chcą rozpocząć studia w 2018 roku. Jej wyniki poznamy 10 września, wówczas szczęśliwcy, którzy otrzymają świadectwa dojrzałości będą mogli rozpocząć proces rekrutacji na kierunki studiów, na których pozostały jeszcze miejsca.

d1o8hgb

Podziel się opinią

Share
d1o8hgb
d1o8hgb
Więcej tematów