PolskaCimoszewicz ministrem?; "Ja pracy nie szukam"

Cimoszewicz ministrem?; "Ja pracy nie szukam"

Włodzimierz Cimoszewicz potwierdził informację, że po południu ma spotkać się z premierem Donaldem Tuskiem. Podkreślił jednak, że spotkanie było planowane od tygodnia, a rozmowa będzie dotyczyć współpracy wokół jego kandydatury do władz Rady Europy. Jak zaznaczył . - Ja pracy nie szukam - dodał senator, odnosząc się do spekulacji, że mógłby objąć w obecnym rządzie tekę ministra spraw zagranicznych czy sprawiedliwości.

- Ustaliliśmy to spotkanie zanim doszło do wszystkich sensacyjnych wydarzeń ostatnich dni. Chcemy po prostu spotkać się i podziękować sobie za współpracę związaną z Radą Europy. I to wszystko - oświadczył Cimoszewicz. B.premier ubiegał się o funkcję sekretarza generalnego Rady Europy, przegrał jednak w wyścigu o to stanowisko z Norwegiem Thorbjoernem Jaglandem.

Cimoszewicz powiedział, że nie ma żadnych informacji dotyczących jego wejścia do rządu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dodał, że mimo wszystko w polityce różne rzeczy się mogą zdarzyć i niczego nie można wykluczyć. Powiedział jednak, że na razie są to "czysto hipoteczne sytuacje". - Będę odnosił się do faktów, a nie spekulacji - dodał.

Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak pytany rano w Radiu Zet, czy do rządu mógłby wejść Włodzimierz Cimoszewicz odparł: "nie ma takiej sytuacji". - Nie było żadnego spotkania, żadnej rozmowy - dodał.

Ze źródeł zbliżonych do kierownictwa MSZ PAP dowiedziała się, że Radosław Sikorski zostaje na stanowisku szefa MSZ. Według medialnych spekulacji, Sikorski mógłby zostać szefem MON, zastępując na tym stanowisku Bogdana Klicha, a wówczas Cimoszewicz objąłby tekę dyplomacji.

Decyzje dotyczące personalnych zmian w rządzie ogłosić ma w środę premier. Według spekulacji medialnych, z rządu mają odejść m.in. wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna, minister sprawiedliwości Andrzej Czuma, wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld.

Premier zapowiedział, że osobiście odniesie się do kwestii politycznych i personalnych związanych z tzw. aferą hazardową. - Aby nie było żadnych wątpliwości co do źródeł tej złej sytuacji i co do ludzi odpowiedzialnych za złą sytuację, czyli za uzasadnione podejrzenia o próbach nielegalnego lobbingu i po to, by reputację nadszarpniętą - przynajmniej jeśli chodzi o niektórych ludzi - odbudować, trzeba bezwzględnie sięgnąć do całej prawdy - powiedział premier we wtorek dziennikarzom.

Zaznaczył, że trzeba będzie też ostatecznie rozstrzygnąć kwestię nadużywania służb specjalnych do polityki.

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)