Trwa ładowanie...

Ciężkie lato dla pasażerów MPK w Poznaniu - mnóstwo remontów, w tym zamknięcie trasy PST

Jak każdego lata Zarząd Transportu Miejskiego wykorzystuje mniejszy ruch w mieście do przeprowadzenia niezbędnych remontów torowisk. W te wakacje będzie ich jednak wyjątkowo dużo, a najpoważniejszym będzie wymiana trakcji zasilające całą trasę PST.

Ciężkie lato dla pasażerów MPK w Poznaniu - mnóstwo remontów, w tym zamknięcie trasy PSTŹródło: MPK Poznań, fot: M. Majewska
d4l9631
d4l9631

W sobotę zakończy się remont torowiska na ul. Pułaskiego, a za dwa tygodnie tramwaje wrócą także na ul. Strzelecką. Dalej są prowadzone prace na odcinku ul. Dąbrowskiego pomiędzy ulicami Żeromskiego i Botaniczną oraz na pętli na Ogrodach, gdzie są wymieniane szyny oraz podnoszone poziomy peronów.

Do końca lata poznaniacy korzystający z komunikacji miejskiej będę musieli liczyć się z wieloma innymi remontami. Właściwie do końca wakacji nie będzie dnia, gdy gdzieś w Poznaniu nie będą prowadzone żadne prace związane z naprawą torowisk.

- 18 - 24 lipca: przejazd przez torowisko na ul. Murawa przy rondzie Solidarności - wymiana szyn, nawierzchni asfaltowej. Prace są planowane do 24 lipca.
- 20 lipca - 10 sierpnia: ul. Dąbrowskiego, wjazd na pętlę Ogrody - wymiana podkładów, tłucznia, szyn i nawierzchni asfaltowej torowiska przy wjeździe na pętlę Ogrody. Prace są planowane do 10 sierpnia i będą prowadzone w ramach zmian w organizacji ruchu i transportu publicznego obowiązujących od 27 czerwca na ul. Dąbrowskiego.
- 21 lipca - 14 sierpnia: przejazd na skrzyżowaniu ulicy Św. Marcin i al. Niepodległości - wymiana szyn, nawierzchni asfaltowej. Prace są planowane do 14 sierpnia i będą prowadzone w ramach zmian w organizacji ruchu obowiązujących w rejonie modernizowanego ronda Kaponiera.
- 25 lipca: po planowanym 24 lipca (piątek) zakończeniu prac na ulicach Pułaskiego i Strzeleckiej - otwarcie tras tramwajowych do pętli Połabska i Piątkowska oraz trasy przez ul. Strzelecką.
- 25 - 31 lipca: skrzyżowanie ulicy Starołęckiej i Fortecznej - wymiana zwrotnic i nawierzchni asfaltowej. Prace są planowane do 31 lipca, będą się wiązały z wstrzymaniem ruchu tramwajowego.
- 25 lipca - 31 sierpnia: trasa PST od pętli Sobieskiego do przystanku Słowiańska - pierwsza duża wymiana trakcji zasilającej tramwaje po 18 latach od otwarcia trasy PST. Prace są planowane do 31 sierpnia, będą się wiązały z wstrzymaniem ruchu tramwajowego na trasie PST.
- 1 - 31 sierpnia: ul. Zwierzyniecka (od nowej ul. Prusa) do rejonu przy rondzie Kaponiera, który nie jest objęty modernizacją - wymiana szyn, likwidacja rozjazdów na wysokości starej zajezdni "Gajowa". Prace są planowane do 31 sierpnia i będą się wiązały z wstrzymaniem ruchu tramwajowego. Korzystając z okazji zamknięcia trasy Aquanet planuje renowację sieci pod węzłem Gajowa.
- 1 - 10 sierpnia: ul. Głogowska, węzeł most Dworcowy (od strony Dworca Zachodniego) - wymiana zwrotnicy najazdowej, napędu, nawierzchni jezdni. Prace są planowane do 10 sierpnia, będą wykonywane w ramach wdrażania systemu ITS i będą się wiązały z wstrzymaniem ruchu tramwajowego.
- 11 - 21 sierpnia: rynek Jeżycki, ul. Dąbrowskiego od strony ul. Roosevelta - wymiana zwrotnicy najazdowej, napędu, nawierzchni jezdni. Prace są planowane do 21 sierpnia, będą wykonywane w ramach wdrażania systemu ITS i będą się wiązały z wstrzymaniem ruchu tramwajowego.
- 22 - 31 sierpnia: rynek Jeżycki, ul. Kraszewskiego - wymiana zwrotnicy najazdowej, napędu, nawierzchni jezdni. Prace są planowane do 31 sierpnia, będą wykonywane w ramach wdrażania systemu ITS i będą się wiązały z wstrzymaniem ruchu tramwajowego.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4l9631
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l9631
Więcej tematów