Trwa ładowanie...
d103qkz

Ciężarówka amerykańskiej armii z pociskami wypadła z krajowej "27" koło Świdnicy

Ciężarówka amerykańskiej armii przewożąca pociski wywróciła się na drodze krajowej nr 27 za miejscowością Świdnica w województwie lubuskim. Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz poinformował, że przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Trasa była zamknięta dla ruchu, ale już jest przejezdna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciężarówka amerykańskiej armii z pociskami wypadła z krajowej "27" koło Świdnicy
(PAP)
d103qkz

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do zielonogórskiej policji w sobotę o godzinie 19. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Z ciężarówki amerykańskiej armii wysypały się pociski do czołgów; poinformowała st. sierż. Kamila Wydrych z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

- Kierowca ciężarówki przewożącej amunicję treningową do czołgów M1 Abrams nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych - poinformował z kolei rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. Jak dodał, dwóch amerykańskich żołnierzy - kierowca i pasażer odniosło lekkie obrażenia. Udzielono im niezbędnej pomocy medycznej.

Zaraz po wypadku miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową, policję i strażaków. Droga została zamknięta i wytyczono objazdy - prace miały trwać do rana w niedzielę. Teren, w którym doszło do zdarzenia jest niezamieszkany.

d103qkz

Poranny komunikat Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informował, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Droga nr 27 prowadzi z Zielonej Góry w kierunku Żar i Żagania. W Żaganiu stacjonuje kilkuset żołnierzy i sprzęt amerykańskiej brygady pancernej, która została skierowana do Polski.

d103qkz

Podziel się opinią

Share

d103qkz

d103qkz
Więcej tematów