Trwa ładowanie...

Ciężarówka amerykańskiej armii z pociskami wypadła z krajowej "27" koło Świdnicy

Ciężarówka amerykańskiej armii przewożąca pociski wywróciła się na drodze krajowej nr 27 za miejscowością Świdnica w województwie lubuskim. Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz poinformował, że przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Trasa była zamknięta dla ruchu, ale już jest przejezdna.

Share
Ciężarówka amerykańskiej armii z pociskami wypadła z krajowej "27" koło ŚwidnicyŹródło: PAP
d16f8hp

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do zielonogórskiej policji w sobotę o godzinie 19. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Z ciężarówki amerykańskiej armii wysypały się pociski do czołgów; poinformowała st. sierż. Kamila Wydrych z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

- Kierowca ciężarówki przewożącej amunicję treningową do czołgów M1 Abrams nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych - poinformował z kolei rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. Jak dodał, dwóch amerykańskich żołnierzy - kierowca i pasażer odniosło lekkie obrażenia. Udzielono im niezbędnej pomocy medycznej.

Zaraz po wypadku miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową, policję i strażaków. Droga została zamknięta i wytyczono objazdy - prace miały trwać do rana w niedzielę. Teren, w którym doszło do zdarzenia jest niezamieszkany.

Poranny komunikat Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informował, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Droga nr 27 prowadzi z Zielonej Góry w kierunku Żar i Żagania. W Żaganiu stacjonuje kilkuset żołnierzy i sprzęt amerykańskiej brygady pancernej, która została skierowana do Polski.

d16f8hp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16f8hp
d16f8hp
Więcej tematów