Trwa ładowanie...
d1am3d4

Ciała 21 migrantów znaleziono na wybrzeżu w Turcji. Wśród nich dzieci

• Turecka żandarmeria znalazła na wybrzeżu ciała 21 migrantów
• Wśród nich są ciała trojga dzieci
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do tragedii doszło podczas przeprawy na grecką wyspę Lesbos
Do tragedii doszło podczas przeprawy na grecką wyspę Lesbos (AFP, Fot: ARIS MESSINIS)
d1am3d4

Turecka żandarmeria poinformowała o znalezieniu ciał 21 migrantów, w tym trojga dzieci, w dwóch różnych miejscach na wybrzeżu Morza Egejskiego.

Migranci, których przynależności państwowej do tej pory nie ustalono, zginęli, gdy w czasie próby przeprawy na grecką wyspę Lesbos zatonęła przewożąca ich łódź.

Jedenaście ciał odkryto na wybrzeżu w rejonie miasta Ayvalik, a dziesięć kolejnych w regionie Dikili nieco na południe - poinformował przedstawiciel lokalnej żandarmerii. Straż przybrzeżna podała, że trzy łodzie i śmigłowiec poszukują ewentualnych ocalałych.

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) szacuje, że w ubiegłym roku ok. 700 ludzi, w większości uchodźców uciekających przed konfliktami w Syrii i Iraku, zginęło lub zaginęło podczas przeprawy przez Morze Egejskie w drodze do Grecji.

d1am3d4

Tureckie władze zaznaczają, że mimo zimna i złej pogody wielu migrantów w dalszym ciągu decyduje się na tę ryzykowną podróż.

Według IOM w 2015 roku do Unii Europejskiej przedostało się milion migrantów.

Pod koniec listopada 2015 roku Turcja i Unia Europejska zawarły porozumienie przewidujące pomoc w wysokości 3 mld euro w zamian za większe zaangażowanie władz w Ankarze na rzecz ochrony granic i walki z przemytnikami.

Na terytorium Turcji przebywa ok. 2,2 mln syryjskich uchodźców.

d1am3d4

Podziel się opinią

Share
d1am3d4
d1am3d4
Więcej tematów