Ciąg dalszy ws. Gawłowskiego. Zarzuty dla biznesmena Bogdana K.

O zarzutach dla Bogdana K. poinformował rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych. Biznesmen podejrzany jest o wręczenie posłowi PO Gawłowskiemu 100 tys. zł łapówki i przekazanie nieruchomości położonej w Chorwacji o wartości ok. 200 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śledztwo ws. tzw. "afery melioracyjnej" dotyczy co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów zł.
Śledztwo ws. tzw. "afery melioracyjnej" dotyczy co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów zł. (PAP)
WP

W poniedziałkowym komunikacie rzecznika prasowego Stanisława Żaryna, funkcjonariusze Delegatury ABW w Poznaniu zatrzymali w piątek w Warszawie Bogdana K., który jest podejrzany o udział w tzw. "aferze melioracyjnej".

Bogdanowi K. przedstawiono zarzuty udzielania korzyści majątkowych, poświadczenia nieprawdy w dokumentach, wyłudzania kredytu oraz oszustwa. Za przestępstwa grozi kary więzienia od 6 miesięcy do nawet 12 lat.

WP

W zamian za łapówki K. miał zapewnić sobie przychylność przy rozstrzyganiu przetargów organizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Wobec mężczyzny zastosowano w niedzielę areszt na trzy miesiące.

Zobacz także: Witold Waszczykowski: Tusk na pewno nie służy interesowi polskiemu

WP

- Podejrzanemu w sprawie od 2016 r., postawiono nowe zarzuty - podał rzecznik ministra w oświadczeniu - Chodzi m.in. o udzielenia korzyści majątkowych w postaci wręczenia w 2011 r. 100 tys. zł, a także przekazania nieodpłatnie 2014 r. nieruchomości położonej w Chorwacji o wartości nie mniejszej niż 200 tys. zł Stanisławowi Gawłowskiemu - tłumaczy.

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej prowadził śledztwo w sprawie tzw. „afery melioracyjnej”. Kilku podejrzanych opisało mechanizm przestępstw popełnianych przez nich wspólnie z posłem. Na tej podstawie Gawłowskiemu przypisano popełnienie pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Radio ZET / Twitter / WP

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP