Trwa ładowanie...
d35vet5
d35vet5

"Ci, którzy odeszli z PiS, wybierają odejście z polityki"

Zdaniem sekretarza klubu PiS Krzysztofa Tchórzewskiego, posłowie, którzy zdecydowali się opuścić PiS, w konsekwencji wybierają "odejście z polityki".
Share
d35vet5

To jest indywidualna decyzja każdego posła, jaką wybiera formułę funkcjonowania publicznego - powiedział Tchórzewski, komentując zapowiedź odejścia z PiS kolejnego, piątego posła - Jarosława Sellina.

W ubiegłym tygodniu szeregi partii Jarosława Kaczyńskiego opuścili posłowie: Kazimierz Ujazdowski, Paweł Zalewski, Piotr Krzywicki oraz Jerzy Polaczek.

Tchórzewski przywołał przykład byłego marszałka Sejmu Marka Jurka, który opuścił PiS w zeszłej kadencji Sejmu, a w październikowych wyborach parlamentarnych jako kandydat niezależny nie uzyskał mandatu senatora. Patrząc na historię Marka Jurka, to nasi koledzy także wybierają drogę na odejście z polityki - komentował Tchórzewski. Do nich należy decyzja.

d35vet5

Jak zaznaczył, jest mu przykro, że osoby, które były wysoko postawione w PiS, uzyskały stanowiska ministrów, czy wiceministrów, nie potrafią się znaleźć w momencie, gdy trzeba pracować jako szeregowy poseł.

Program PiS nie zmienił się od 2005 roku, droga była kontynuowana, więc merytorycznych przesłanek żadnych nie ma, chyba że ambicjonalne - w takich sytuacjach każdy podejmuje decyzję indywidualną - powiedział Tchórzewski.

Tchórzewski wątpi, by politykom, którzy opuścili PiS, udało się stworzyć nową formację. W sytuacji, kiedy scena polityczna jest uporządkowana, istnieje niewielka możliwość stworzenia nowego ugrupowania, które by porwało społeczeństwo za sobą - ocenił.

d35vet5

Podziel się opinią

Share
d35vet5
d35vet5
Więcej tematów