Trwa ładowanie...

Chwile grozy strażników. Bezdomny z HIV i żółtaczką opryskał ich krwią

Strażnicy miejscy w Rybniku przeżyli chwile grozy. Podczas jednej z interwencji w ubiegłym tygodniu, pracownicy miejskiej instytucji zostali spryskani krwią bezdomnego, któremu udzielali pierwszej pomocy. Jak się okazało, mężczyzna był nosicielem wielu chorób zakaźnych, w tym HIV i żółtaczki.

Share
Dramatyczna interwencja w RybnikuDramatyczna interwencja w RybnikuŹródło: PAP
d31b5jf

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy z Rybnika patrolowali rejon Śródmieścia. Gdy przejeżdżali ul. Marii Curie-Skłodowskiej, zauważyli mężczyzn siedzących na ławce w parku. Były to dobrze znane im osoby bezdomne, które często spożywają alkohol w tej lokalizacji. Dlatego przystąpili do interwencji.

Chwile grozy strażników. Bezdomny z HIV i żółtaczką opryskał ich krwią

- Gdy strażnicy weszli na skwer jeden z mężczyzn uciekł. Druga osoba podeszła do funkcjonariuszy i powiedziała, że nie może chodzić. Pokazała strażnikom nogę, z której sączyła się krew. Funkcjonariusze powiadomili pogotowie ratunkowe i przystąpili do udzielania pierwszej pomocy - poinformował Dawid Błatoń, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Rybniku.

Niestety, przy próbie zatamowania krwotoku, jedna z żył pękła i funkcjonariusze zostali opryskani krwią. Dodatkowo mężczyzna zaczął tracić przytomność, ale nie jest to najgorsza wiadomość.

10 mln młodych Polaków do przeszkolenia? "Wojsko samo nas nie obroni"

- Okazało się, że mężczyzna, któremu udzielali pierwszej pomocy był nosicielem wielu chorób zakaźnych w tym HIV oraz żółtaczki. Pogotowie ratunkowe zabrało mężczyznę do szpitala, a funkcjonariusze czekają na wyniki badań, które będą cyklicznie powtarzane - dodał Błatoń.

d31b5jf

Na miejsce wezwano też Rybnickie Służby Komunalne, które zdezynfekowało i wyczyściło okolice ławki w parku, tak aby mieszkańcy nie mieli styczności z zakażoną krwią.

Czytaj także:

źródło: sm.rybnik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d31b5jf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31b5jf
d31b5jf
Więcej tematów