Trwa ładowanie...
d2nhagq

Chrystus w Rio i piramidy zostaną podświetlone na biało-czerwono. Z okazji polskiej rocznicy

Wiceszef resortu spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk poinformował, że 11 listopada ponad 30 obiektów na całym świecie zostanie podświetlone na biało-czerwono. Wśród z nich znajdą się tak słynne budowle jak statua Chrystusa w Rio de Janeiro, wieża w Pizie czy egipskie piramidy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
11 listopada jeden z symboli Brazylii zostanie podświetlony na biało-czerwono
11 listopada jeden z symboli Brazylii zostanie podświetlony na biało-czerwono (Pixabay.com)
d2nhagq

- Tym, co będzie najbardziej widoczne na świecie związane z naszym świętowaniem niepodległości, za co odpowiadamy jako Ministerstwo Spraw Zagranicznych, to jest akcja podświetlania budynków i różnych ważnych miejsc na całym świecie na kolor biało-czerwony - powiedział Szynkowski vel Sęk na antenie TVP 1.

Wśród budynków, na których rozbłysną biało-czerwone iluminacje wiceminister spraw zagranicznych wymienił m.in. figurę Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Krzywą Wieżę w Pizie, CN Tower w Toronto i egipskie piramidy. Oprócz świetlnych pokazów, za granicą zorganizowana zostanie również akcja, w ramach której obcokrajowcy będą czytać depesze marszałka Józefa Piłsudskiego z 16 listopada 1918 roku, informujących o powstaniu państwa polskiego.

Na tym jednak nie koniec. - To jest ponad 1000 wydarzeń, które już się odbywają i będą odbywać po 11 listopada. Kulminacja jest 11 listopada. W wielu krajach na świecie organizujemy spektakle, festiwale, wystawy, wizyty studyjne, spotkania, również takie nowoczesne formy komunikacji jak wizyty vlogerów. Z Rumunii przyjadą vlogerzy, którzy będą relacjonować obchody 100-lecia niepodległości - wyliczał polityk.

d2nhagq

Zobacz także: Małgorzata Wassermann nie widziała spotu PiS o uchodźcach

Według wiceszefa MSZ te działania umożliwią "rozpropagowanie naszej radości na cały świat" i uświadomienie ludzi na całym globie na temat tego ważnego wydarzenia w polskiej historii.

Źródło: TVP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nhagq

Podziel się opinią

Share

d2nhagq

d2nhagq
Więcej tematów