Trwa ładowanie...
d3ptne9

Christo Stoiczkow zwolniony z funkcji konsula honorowego w Barcelonie. Za poparcie niepodległości Katalonii

Bułgarskie ministerstwo spraw zagranicznych zwolniło legendarnego piłkarza Christo Stoiczkowa z funkcji konsula honorowego w Barcelonie. Za co? Za poparcie niepodległości Katalonii i jego obraźliwe wypowiedzi pod adresem hiszpańskiej wicepremier Sorayi Saenz de Santamarii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stoiczkow słynie z niewyparzonego języka
Stoiczkow słynie z niewyparzonego języka (PAP/EPA, Fot: Mario Guzman)
d3ptne9

Gwiazdor FC Barcelona i laureat Złotej Piłki 1994 piastował funkcję konsula od 2011 roku.

Christo Stoiczkow - legenda z ostrym językiem. ZOBACZ

Po zamieszkach w Barcelonie Stoiczkow oświadczył, że "wicepremier jest frankistką, frankistami byli jej dziadek i ojciec, a jest nim nawet jej nieletni syn". Później znany z niewyparzonego języka były napastnik wycofał się częściowo ze swoich słów. Przyznał, że siedmioletni syn wicepremier... nie jest frankistą. De Santamaria zapowiedziała jednak, że zaskarży Stoiczkowa do sądu.

d3ptne9

Legenda zdymisjonowana. MSZ Bułgarii tłumaczy

MSZ podkreśla się, że jego ostatnie wypowiedzi mogą spowodować komplikacje w stosunkach między Bułgarią a Hiszpanią. Dlatego zwolniło piłkarza z funkcji konsula honorowego w Barcelonie.

51-letni Stoiczkow jest powszechnie uważany za najlepszego bułgarskiego piłkarza. Po udanej karierze w CSKA Sofia, od 1990 do 1998 roku z krótką przerwą grał w FC Barcelona.W 1994 r. został laureatem Złotej Piłki, był też trenerem reprezentacji narodowej. Obecnie jest komentatorem w meksykańskim kanale telewizyjnym Univision.

d3ptne9

Wpadki i gafy Silvio Berlusconiego. Zobacz wideo

d3ptne9

Podziel się opinią

Share
d3ptne9
d3ptne9
Więcej tematów