Trwa ładowanie...

Chrabota: Kaczyński musi pokazać indolencję Macierewicza ws. katastrofy smoleńskiej - to dla niego jedyna ścieżka

Wizerunek Macierewicza będzie ciążył PiS-owi. Kaczyński nie może jednak się go pozbyć, ponieważ zadarłby z Rydzykiem - mówił Bogusław Chrabota w #dzieńdobryWP.

d8tx380
d8tx380

Macierewicz stał się zakładnikiem Kaczyńskiego? - Niezależnie, czy Kaczyński pozbędzie się swojego konkurenta czy go zostawi, wizerunek Macierewicza będzie ciążył PiS-owi. Jeśli wyjdzie z rządu, istnieje ryzyko rozpadu w PiS. Jeśli zostanie, jego wizerunek będzie ciążył temu rządowi. Jedynym rozwiązaniem dla prezesa PiS jest pokazanie indolencji szefa MON ws. katastrofy smoleńskiej. PiS wziął moralną odpowiedzialność za wyjaśnienie rzekomych przyczyn katastrofy i tego nie umie zrobić - mówił w #dzieńdobryWP Bogusław Chrabota.

- Mamy dwie narracje: zamachu albo błędów popełnionych po zamachu, to jest to, co robi Ziobro. Kaczyński uruchomił te działania prokuratury, także związane z ekshumacjami, żeby pokazać, że Macierewicz odlatuje z tymi mgłami, bombami - dodał Jacek Żakowski.

- 12 proc. popiera Macierewicza, to także zwolennicy teorii spiskowych. Jest to znaczna część elektoratu PiS. Kaczyński wie, że pozbywając się Macierewicza, naraża się na konflikt z Rydzykiem - tłumaczył Chrabota.

d8tx380
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8tx380
Więcej tematów