Trwa ładowanie...

Chmury zasłonią niebo - prognoza pogody na 4 i 5 listopada

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje rozległy niż z ośrodkami nad Skandynawią, jedynie południowo-wschodnia część kontynentu znajduje się pod wpływem słabego klina wyżowego. Polska jest w zasięgu zatoki niżu znad Danii, tylko początkowo na południowym wschodzie kraju zaznaczy się słaby klin wyżowy. Po południu od zachodu nasunie się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa polarnomorska masa powietrza.

Share
Chmury zasłonią niebo - prognoza pogody na 4 i 5 listopadaŹródło: WP.PL, fot: Internauta Józef Soczówka
dvqr8so

Poniedziałek

W poniedziałek na wschodzie i w centrum Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo od zachodu wzrastające do dużego. Na zachodzie oraz północy kraju zachmurzenie duże i całkowite oraz opady deszczu. Pod koniec dnia opady pojawią się także na południu. Temp. maks. od 7, 9 st. na północy do 10, 12 st. na południu, a lokalnie w rejonach podgórskich, zwłaszcza w Karpatach, możliwe nawet 15 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na zachodzie i na wybrzeżu wzmagający się do silnego (do 45 km/h), południowo-zachodni, skręcający na południowy. Porywy wiatru osiągać mogą 70 km/h, a na wybrzeżu 80 km/h. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, w porywach do 90 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek już w całym kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a okresami opady deszczu. Wysoko w górach także opady śniegu z deszczem, a w partiach szczytowych Tatr nawet i śniegu. Temp. min. od 4 do 8 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, początkowo porywisty, stopniowo od zachodu kraju słabnący, południowy i południowo-zachodni. Wiatr w porywach na wybrzeżu początkowo do 80 km/h. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, w porywach w Sudetach do 65 km/h, a w Karpatach do 90 km/h.

Wtorek

We wtorek na północnym zachodzie i zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, ale na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże lub całkowite i opady deszczu. Na południowym wschodzie, zwłaszcza w Małopolsce i na Podkarpaciu, opady chwilami będą o natężeniu umiarkowanym, a przewidywana tam suma opadów od 10 do 20 mm. Temp. maks. od 7 st. miejscami na północnym wschodzie i północy, 8, 11 st. na przeważającym obszarze, do 13, 15 st. lokalnie na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu jeszcze okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 70 km/h.

dvqr8so

Warszawa

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Temp. maks. 10 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temp. min. 7 st. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temp. maks. 10 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 989 hPa i będzie spadać.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

dvqr8so
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvqr8so
dvqr8so
Więcej tematów