Trwa ładowanie...
d4ddzqy
rosja
20-01-2006 21:50

Chirac: Rosja powinna zostać przyjęta do OECD

Prezydent Francji Jacques Chirac zachęcał Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) do
przyjęcia Rosji jako nowego członka - poinformowała kancelaria
prezydenta.

d4ddzqy
d4ddzqy

Francuski prezydent spotkał się w Paryżu z byłym meksykańskim ministrem finansów Angelem Gurrią, który 1 czerwca obejmie urząd sekretarza generalnego OECD, zastępując pełniącego tę funkcję od dziesięciu lat Donalda Johnstona z Kanady.

Zdaniem Chiraca "rozszerzenie OECD jest konieczne"; chodzi zwłaszcza o przyjęcie do tej organizacji tzw. krajów wschodzących (emerging countries) oraz o jak najszybsze przyjęcie Rosji.

Na spotkaniu z Gurrią Chirac wyraził również nadzieję, że priorytetami OECD staną się w najbliższym czasie dbałość o zrównoważony rozwój oraz wzrost światowej populacji.

Organizacja ta musi odgrywać centralną rolę w regulowaniu procesu globalizacji, tak by był on poddany lepszej kontroli i przebiegał w uczciwy sposób, a jego owoce były dzielone lepiej niż dotychczas - powiedział prezydent.

W ocenie Angela Gurrii organizacja powinna jak najszybciej zadecydować się, czy powiększać swoją strukturę o takich członków jak Brazylia, Chiny bądź Indie, czy raczej zintensyfikować współpracę gospodarczą z krajami nie należącymi do OECD.

d4ddzqy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ddzqy
Więcej tematów