Trwa ładowanie...
d3lk19f

Chiny: oskarżenia Watykanu niedopuszczalne i wrogie

Krytyczne uwagi Watykanu pod adresem oficjalnego Kościoła chińskiego są nieuzasadnione i nieroztropne - oświadczyło chińskie Biuro Spraw Religijnych, które cytuje agencja Xinhua.

d3lk19f
d3lk19f

"Niedopuszczalne" i "wrogie" oskarżenia ze strony Watykanu, wypowiedziane po VIII Zgromadzeniu Reprezentantów Chińskich Katolików, stanowią "atak na wolność religijną w Chinach" - ocenił rzecznik Biura.

- Postępowanie Watykanu jest nadzwyczaj nieroztropne i zupełnie nieuzasadnione - dodał rzecznik.

Watykan potępił w piątek sposób zorganizowania posiedzenia przedstawicieli podporządkowanego władzom Chin tzw. Kościoła patriotycznego w tym kraju.

"Zostało ono narzucone licznym biskupom, księżom, duchownym i świeckim" - napisała w komunikacie Stolica Apostolska, krytykując "postawę represyjną" wobec wolności religijnej. "Nie przynosi to honoru Chinom" - podkreślono w ostrym komunikacie.

Komunistyczny rząd Chin zezwala wyłącznie na przynależność obywateli do oficjalnego Kościoła, ale wielu katolików jest członkami niezarejestrowanych zgromadzeń. Takie "domowe Kościoły" są nękane przez władze.

Szacuje się, że do nieoficjalnych Kościołów w Chinach należy co najmniej 60 mln wiernych, a do Kościoła patriotycznego około 20 mln.

d3lk19f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lk19f
Więcej tematów