Trwa ładowanie...
d3f66ny
chiny
26-07-2005 14:35

Chiny opracowały technologię kradzieży dokumentów w Internecie

Chiny wykorzystują wirusy komputerowe w celu wykradania nowoczesnych technologii i poufnych dokumentów - poinformował brytyjski serwis internetowy The Inquirer, powołując się na magazyn "Forbes". Dziennikarze dysponują dowodami, że kradzieże dokonywane są z amerykańskich oraz brytyjskich firm i agencji rządowych.

d3f66ny
d3f66ny

Proceder zauważyli amerykańscy specjaliści ds. bezpieczeństwa. Ich uwagę przykuł fakt, że ostatnio odkryte wirusy odznaczają się dużo większym stopniem zaawansowania technologicznego niż miało to miejsce dotychczas. Posiadały one ponadto niecodzienną zdolność "cichego" wykradania informacji z zainfekowanego komputera.

Dalsze obserwacje wykazały, że co najmniej jeden program typu trojan (Myfip), który wykorzystywany jest do przechwytywania i wysyłania do internetu plików z zainfekowanych komputerów, rozsyłany był z chińskich serwerów - poinformował Joe Stewart, pracownik zajmującej się bezpieczeństwem firmy Lurhq.

Myfip jest tzw. robakiem sieciowym. Łączy się on z udostępnionymi zasobami sieciowymi starając się odgadnąć hasło. Jeżeli mu się to uda, tworzy swoją kopię, którą wykrada i przesyła do swojego autora.

Stewart zaobserwował, że wirus rozprzestrzeniał się w internecie wraz z niechcianą pocztą elektroniczną. Jego zdaniem w sieci krąży kilka wersji robaka Myfip, umiejących przechwytywać poufne dokumenty i projekty techniczne.

Informacje potwierdza Marcus Sachs z firmy SRI International. On również znalazł dowody na to, że Chiny wykorzystują takie narzędzia, jak wirus Myfip do prowadzenia szpiegostwa przemysłowego przeciwko Stanom Zjednoczonym i innym krajom rozwiniętym.

d3f66ny
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f66ny
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj